Reklama

Nie nudź się w ferie. Co się będzie działo w Przemyślu?

23/01/2018 17:00

27 bm. uczniowie podkarpackich szkół rozpoczną dwutygodniową przerwę w nauce. Dla tych, którzy czas wolny od obowiązkowych zajęć spędzą w Przemyślu tutejsze instytucje i placówki kulturalne przygotowały interesującą ofertę.

Oto najciekawsze oferty:

Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej

✔ „Ochrą i węglem” - paleolityczna sztuka jaskiniowa. Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję[paywall] obejrzeć prezentację multimedialną zawierającą przykłady rysunków, rytów, malowideł oraz płaskorzeźb francuskich i hiszpańskich sztuki jaskiniowej. Warsztaty połączone są z zajęciami plastycznymi podczas, których dzieci będą mogły wykonać swoje własne „malowidła jaskiniowe.

✔ Jan Cybis. Warszaty malarskie. Poznajemy odpowiedzi na pytania: Na czym można malować? Przy pomocy, jakich narzędzi? Co to jest sztaluga, werniks, blejtram? Jakie są techniki malarskie? Cykl warsztatów: decoupage jako technika ozdabiania przedmiotów:

Reklama

ramki na zdjęcia, wazony (oraz inne przedmioty typu: filiżanki, talerze itp.), zakładki do książek.

✔ Tajemnice zamku przemyskiego. Podczas zajęć dzieci poznają historię i tajemnice Zamku Kazimierzowskiego oraz wykonują model zamku z tektury.

✔ Muzealne eksponaty nie tylko dla mamy i taty. Zajęcia prowadzone są w oparciu o rodzinny przewodnik po Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej.

Opłata za udział w warsztatach muzealnych wynosi 5 zł/os. Dodatkowa opłata za prowadzącego/edukatora w wysokości 20 zł od grupy. Grupy należy zgłaszać, z co najmniej trzydniowym wyprzedzeniem osobiście, w gmachu głównym Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej, pl. Berka Joselewicza lub telefonicznie pod numerem: 16 679 30 45 lub 16 679 30 08.

Reklama

Młodzieżowy Dom Kultury

✔ W programie między innymi: zajęcia rekreacyjno-sportowe, wyjścia na lodowisko, wyjścia do kina, zajęcia artystyczne, plastyczne, muzyczne, taneczne, szachowe i komputerowe. Zapisy i wszelkie informacje: Młodzieżowy Dom Kultury w Przemyślu, ul. Św. Józefa 6, tel. 16 670 20 03, e-mail: mdk@um.przemysl.pl.

Przemyska Biblioteka Publiczna

✔ Biblioteka zaprasza dzieci w wieku 7–10 lat na zajęcia pn. „Ferie w wiosce Eskimosów”. Zapisy trwają od 15 do 26 stycznia br. w Dziale dla Dzieci i Młodzieży PBP, ul. Grodzka 8, budynek A, hol, I piętro, tel. 16 675 16 75, w. 520. Wymagane wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który dostępny jest pod adresem: www.biblioteka.przemysl.pl.

Reklama

Teatr „Fredreum”

✔ Teatr „Fredreum” zaprasza wszystkich młodych ciałem jak i duchem na warsztaty teatralne. „Wszystkich nadzwyczaj wrażliwych, tych co chcą spróbować sił na deskach teatru bądź po prostu ciekawskich, którzy są zaintrygowani teatrem, sztuką oraz grą aktorską. Podczas warsztatów będziemy doskonalić ruch sceniczny, prace z tekstem i plastykę ciała” – zachęcają organizatorzy. Zgłoszenia telefonicznie pod nr 16 678 25 43 lub 534 213 655 bądź w biurze Towarzystwa – mieszczącego się przy ul. Grodzkiej 1, e-mail: biuro@fredreum.hekko24.pl Miejscem warsztatów będzie Zamek Kazimierzowski.

Pracownia Ceramika na granicy

✔ Pracownia ceramiczna mieszcząca się przy ulicy Asnyka 6 w Przemyślu zaprasza „Na biegun północny”. Zajęcia dla dzieci w wieku 6-14 l. Codziennie oprócz zajęć ceramicznych, dzieci będą miały zabawy plastyczne i ruchowe. Pracownia zapewnia wszystkie materiały, prace wykonane przez uczestników przechodzą na ich własność (odbiór prac ceramicznych odbywa się min. dwa tygodnie po zajęciach – ze względu na proces wypalania). Uczestnicy zajęć przynoszą ze sobą drugie śniadanie, w pracowni poczęstowani zostaną gorącą herbatą. Organizatorzy warsztatów proszą o stosowne ubranie (takie, które można pobrudzić). Zapisów można dokonywać w pracowni, albo dzwoniąc pod numer: 500 872 577 lub 533 890 099.


red.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Jasku - niezalogowany 2018-01-23 18:45:39

    Ok będą mogli korzystać ale większość dzieci nie Bedzie stać na codziennie korzystanie .

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Trelemorele - niezalogowany 2018-01-23 22:19:21

    Na większość dzieci rodzice biorą 500 +, tylko przewalają nie na dzieci

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    znam - niezalogowany 2018-01-24 06:57:04

    Dzieci z Przemysla powinne korzystać z obiektów miejskich za przysłowiowa złotówke i to była by akcja .Straty i tak beda i nie robi to wiekszej róznicy o ile.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama