Reklama

Nie tylko przy ołtarzu. Birczańscy ministranci w piłkarskim starciu byli najskuteczniejsi!

80 ministrantów z 8 parafii walczyło w sobotę, 2 kwietnia, o podium podczas diecezjalnego finału XII Halowego Turnieju Piłki Nożnej Liturgicznej Służby Ołtarza Archidiecezji Przemyskiej w kategorii szkół podstawowych. Birczańska ekipa zrobiła to na tyle skutecznie, że już w czerwcu pojedzie do Kołobrzegu, by reprezentować archidiecezję przemyską w zmaganiach ogólnopolskich.

Zmagania ministrantów odbyły się w Szkole Podstawowej im. Wincentego Witosa w Górkach, w powiecie brzozowskim. Sportowe wydarzenie rozpoczęło się mszą św. w tamtejszym kościele pw. Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Dopiero po niej zmotywowane do walki drużyny przeniosły się do hali sportowej.

W rozgrywkach wzięło udział aż 80 młodych zawodników reprezentujących 8 parafii. Ministranci z parafii pw. św. Stanisława Kostki z Birczy – grupa młodsza, 3 – 5 klasa szkoły podstawowej – których[paywall] prowadzi wikariusz ks. Karol Wałczyk (w birczańskiej parafii od sierpnia ub. r.), wyszli z piłkarskiego starcia zwycięsko, udowadniając, że w piłkarskich zwodach i celnych podaniach nie mają sobie równych.

Chłopcy uplasowali się na pierwszym miejscu, pokonując reprezentacje z parafii: pw. św. Mikołaja Biskupa w Niebieszczanach, pw. Zwiastowania Pańskiego w Leżajsku, pw. św. Marcina w Krościenku i pw. św. Mikołaja w Pruchniku.

– W nagrodę naszą drużynę czeka udział w turnieju ogólnopolskim w Kołobrzegu, który odbędzie się w dniach 27 – 28 czerwca – informuje ks. Karol Wałczyk, nie kryjąc dumy ze swoich podopiecznych. Będą to finały Mistrzostw Polski dla Liturgicznej Służby Ołtarza.

Druga lokata dla lektorów z Medyki

Na koniec warto zaznaczyć, że wydarzenie było nie tylko okazją do sportowej rywalizacji i sprawdzenia swoich umiejętności w konfrontacji z innymi drużynami, ale też do pokazania solidarności z doświadczonymi wojną rówieśnikami z Ukrainy. Zawodnicy wyrazili ją, zbierając słodycze dla małych uchodźców.

Oprócz piłkarskiej rywalizacji w kategorii „ministrant” tego samego dnia odbyły się też mecze, w których grali lektorzy. W tym starciu najlepsi okazali się ci z parafii pw. Zwiastowania Pańskiego w Leżajsku.

Z naszego regionu w konfrontacji wzięły też udział drużyny lektorów z parafii pw. św. Piotra i Pawła w Medyce (2. miejsce) i pw. św. Mikołaja w Pruchniku (5. miejsce).

Reklama


Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagrody kapitanowi drużyny ministrantów z Birczy.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama