Za kilka lub kilkanaście dni spółka „Rakoczy Stal” ze Stalowej Woli rozpocznie w nadsańskim mieście wymianę i montaż kotłów na ekogorszek w ramach projektu „Ekologiczny Przemyśl – wymieniamy źródła ciepła”.
Do projektu mogli przystąpić ci mieszkańcy, którzy spełnili określone warunki. Po pierwsze: nieruchomość, na której wykonana miała być instalacja, musiała być położona w granicach administracyjnych miasta Przemyśla, po drugie: nie mogła posiadać dostępu ani do sieci ciepłowniczej, ani do gazowej.
Stan prawny budynku czy lokalu musiał[paywall] być uregulowany, a wnioskujący o wsparcie mieszkaniec posiadać prawo do dysponowania nim bezterminowo lub co najmniej do 31 grudnia 2026 r. (tyle bowiem wynosi okres trwałości projektu). W przypadku skorzystania z dofinansowania dotychczas wykorzystywany, tradycyjny kocioł na paliwo stałe musi zostać zlikwidowany.
Do projektu wymiany kotłów na ekogorszek i biomasę zgłosiło się łącznie 39 mieszkańców. Wiadomo już, jaka firma zajmie się wymianą, kilka dni temu rozstrzygnięty został bowiem przetarg. To „Rakoczy Stal” sp. z o.o. ze Stalowej Woli, której partnerem będzie spółka jawna „Rakoczy Stal” z Niska. Inspektorem nadzoru (nad prawidłowym montażem kotłów na biomasę) została firma „Przempol” sp. z o.o. z podprzemyskiej Nehrybki.
W ramach projektu każdy z wspomnianych mieszkańców otrzyma najnowocześniejsze urządzenie grzewcze posiadające certyfikat 5 klasy efektywności energetycznej. Ponadto – zgodnie z indywidualnym wyborem – zamontowany zostanie zasobnik ciepłej wody użytkowej o pojemności odpowiednio: 150 litrów, 200 litrów oraz 300 litrów, współpracujący z kotłem na biomasę oraz wkłady kominowe niezbędne do prawidłowej eksploatacji nowego urządzenia grzewczego.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Może TRUCICIEL na ul. Wandy da się namówić na wymianę kopciucha ..?
Może truciciel z klockowatego, wielkiego chałupska z powiewającą flagą białoczerwoną zlokalizowanego na pierwszym zakręcie ul. Bielskiego (pierwszego licząc od ul. Grunwaldzkiej) przystąpi do projektu??
Może TRUCICIEL na ul. Wandy da się namówić na wymianę kopciucha ..?
Może truciciel z klockowatego, wielkiego chałupska z powiewającą flagą białoczerwoną zlokalizowanego na pierwszym zakręcie ul. Bielskiego (pierwszego licząc od ul. Grunwaldzkiej) przystąpi do projektu??