Reklama

Niebezpieczne skrzyżowanie i brak chodnika...

10/02/2017 15:30

Po zderzeniu autobusu szkolnego z osobowym mercedesem, do którego doszło w poniedziałek, 30 stycznia, na skrzyżowaniu ul. Przemysłowej z Chrobrego w Jarosławiu, pojawiły się komentarze o niebezpiecznym również dla pieszych odcinku Przemysłowej oraz interwencje związane z samym skrzyżowaniem. –- Na razie nic tam nie będzie robione – odpowiada ratusz.

Groźnie wyglądające zdarzenie skończyło się na obrażeniach dwóch osób. Do szpitala trafił 21-latek kierujący mercedesem i jadąca z nim 23-letnia pasażerka. Oboje są mieszkańcami okolic Jarosławia. Szkody materialne były poważne. – Kierujący mercedesem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu autobusem szkolnym. Doszło do zderzenia, a także uszkodzenia ogrodzenia, elewacji budynku i zerwania linii energetycznej – informowała policja. 

Interweniujący w sprawie niebezpiecznego skrzyżowania i ulicy zwracają uwagę na brak chodnika wzdłuż znacznej części Przemysłowej. „Ciekawe kiedy zostanie wybudowany chodnik prowadzący od ostatnio remontowanego skrzyżowania  ulicy Przemysłowej z Chrobrego w kierunku Urzędu Skarbowego? Póki co ludzie muszą chodzić jezdnią, a na tym odcinku ruch jest spory. Rozstrzygnięty rok temu przetarg miał obejmować także remont tego odcinka Przemysłowej łącznie z budową chodnika” – zastanawia się internauta. Wspomniana ulica jest dość ruchliwa. Mieszczą się przy niej: US, zakłady mięsne oraz siedziba PKS. Pobocza są zastawione parkującymi pojazdami, a piesi często korzystają z jezdni. Niestety na modernizację trzeba poczekać. – Obecnie nie ma w budżecie miasta zabezpieczonych środków finansowych na przebudowę ulicy Przemysłowej – odpowiada Iga Kmiecik, rzecznik prasowy burmistrza Jarosławia. 


erka
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Marek - niezalogowany 2017-02-11 14:51:33

    Chodnika na Przemysłowej obok hurtowni Eurocash nie będzie jednak ratusz  sprzedał w lecie parking urzędu skarbowego i teren gdzie są mieszkania komunalne na Przemysłowej firmie, która zamierza na tym terenie zbudować kolejną hurtownię/centrum handlowe nie bacząc na to że to jeszcze bardziej zwiększy ruch na tej ulicy, a już teraz jest ona fatalna dla pieszych. Warto zwrócić uwagę jak niebezpieczne już teraz jest skrzyżowanie Pruchnickiej i Przemysłowej - autobusy/ciężarówki przed skrętem w prawo z Pruchnickiej w Przemysłową często przyspieszają bo jest tam podjazd pod górę - a przecież  jest tam przejście dla pieszych. W tym miejscu powinna być sygnalizacja świetlna!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama