Przemyscy policjanci zabezpieczyli teren, gdzie znaleziono pocisk artyleryjski, najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej. Oczekiwano na przyjazd wojskowych saperów.
Mieszkaniec powiatu przemyskiego podczas prac porządkowych na działce znalazł niewybuch. Powiadomił policję, a ta wysłała policyjnego pirotechnika.
Gdy się okazało, że jest to pocisk artyleryjski kal. 150 mm z czasów II wojny światowej, policjanci zabezpieczyli teren do czasu przyjazdu saperów. Wojskowi zneutralizowali niewybuch.
Policja przypomina, że niewypałów nie wolnogo dotykać. Kategorycznie zabrania się podnoszenia, odkopywania i wrzucania do ogniska, jezior, stawów czy głębokich rowów. Należy się oddalić i powiadomić policję.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze