„Niezapominajki to są kwiatki z bajki! Rosną nad potoczkiem, patrzą rybim oczkiem. Gdy płynie się łódką, śmieją się cichutko. I szepcą mi skromnie: Nie zapomnij o mnie!” -– słowami tego wierszyka dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 9 w Jarosławiu rozpoczęły przedstawienie z okazji Dnia Polskiej Niezapominajki – corocznego święta przyrody. Uroczystość odbyła się 15 maja.
W piątkowy dzień Przedszkole nr 9 im. Jana Brzechwy w Jarosławiu wypełniło się na niebiesko. Wszystkie dzieci ubrały piękne niebieskie stroje, a na policzkach namalowane miały niezapominajki. Ich wychowawczynie również nie zapomniały, w jaki kolor należy się ubrać na tę uroczystość. Oczywiście we flakonie na honorowym miejscu sali stał bukiet niezapominajek. W tym dniu wszystkie maluchy pamiętały o przyrodzie.

fot.Izabela Plęs
Wszystkie maluchy z Przedszkola nr 9 im. Jana Brzechwy w Jarosławiu ubrane były na niebiesko.
– Co przynosi nam przyroda? – zapytała wychowawczyni.
– Przyroda przynosi nam szczęście, zdrowie, słoneczko. I Polska Niezapominajka nam o tym przypomina – odpowiedziała jedna z dziewczynek.
Wszystkie dzieci specjalnie na to święto nauczyły się wierszyków i piosenek chwalących niezapominajki. W przedszkolu było bardzo głośno, żeby wszyscy na zewnątrz dowiedzieli się, co to za uroczystość.
Na koniec każde dziecko przygotowało dla swojego ulubionego kolegi z przedszkola niezapominajkę – można było ją narysować, wyciąć, ulepić z plasteliny.
Nie tylko przedszkolaki pamiętały o tym szczególnym dniu, ponieważ w Szkole Podstawowej nr 10 w Jarosławiu uczniowie również świętowali Dzień Polskiej Niezapominajki. W klasach rozmawiano o tym, skąd pojawiło się to święto i co ono oznacza. Niebieski kolor królował również tutaj. W nagrodę za tak dużą wiedzę o tym święcie, dzieci wybrały się ze swoimi nauczycielami do teatru.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze