Cyrk. Jest kilka znaczeń tego słowa. To przede wszystkim widowisko „rozrywkowe” (jak dla kogo). Ale słowo „cyrk” to także potocznie: farsa, heca, komedia, bal, szopka, ubaw, etc.
Poniedziałek, 24 czerwca br., był bardzo „pracowity” dla przemyskich radnych. Musieli siedzieć aż na dwóch sesjach. Jednej porannej, która zakończyła się po godzinie 15 i drugiej – popołudniowej, która rozpoczęła się po godzinie 16. Tego chyba niektórym było za wiele. Jedni ziewali, drudzy przysypiali, inni mieli chodzonego, jeszcze inni – zamiast skupić się na sprawach ważnych – szukali pretekstu, aby się nie zanudzić na śmierć.
W pewnym momencie na mównicy pojawił się radny Marcin Kowalski (Kukiz’15). W czarnej koszulce z napisem „Tymczasem... Kadrowy...” (z prawdopodobnie prywatnym numerem telefonu). Po kilku minutach zdjęcie radnego pojawiło się na Facebooku. Wykonał go i wrzucił radny Wojciech Błachowicz (Koalicja Obywatelska) z dopiskiem: „Wystąpienie... Kadrowego. Proszę zwrócić uwagę na koszulkę Pana Radnego Marcina Kowalskiego. Wystąpienie na dzisiejszej sesji RM”. Kilka chwil później radny Kowalski odpowiedział: „Panie Radny... Jestem trzeźwy, złe ujęcie”. Na owym portalu społecznościowym zagościł nawet prezydent miasta Wojciech Bakun (Kukiz’15). Wszystko to w trakcie trwania obrad, czyli w czasie pracy.
Szanowni Panowie Radni! Wszystko pięknie. Nawet z fantazją i humorem. Uśmiałem się prawie do łez. Nie wiem tylko, czy były to łzy radości czy zażenowania. Można nawet rzec: niech żyje bal! Przysłuchując się sesjom, można skonkludować krótko: kompletna inercja, brak jakichkolwiek pomysłów. Liczą się tylko personalne wycieczki. Złośliwości i wytykanie palcem. Ale skoro nie ma się niczego do zaoferowania... Nie po to zostaliście wybrani. Nie po to zaufali wam mieszkańcy tego miasta, abyście za około 1400 zł miesięcznie bawili się ich kosztem!Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Jaka przewodnicząca rady ( nie wie co się dzieje, na każdej radzie zachowuje sie tak jakby to był jej pierwszy raz )taka rada !
Takiego go ludzie znali w jego okręgu i taki jest, jemu raczej woda sodowa do głowy nie uderzyła za 1400 zł i może się to komuś podobać albo nie. Głosów za darmo nie dostał a na swoim osiedlu za działania społeczne, rozrywkowe , charytatywne ludzie raczej go lubią..Taki typ..
Do " gr "Felieton - jak zwykle zresztą trafny.Wystąpienie w koszulce z napisem ( po zarzutach na poprzedniej Radzie) może byłoby śmieszne , gdyby nie było żałosne.Rzecz nie jest w tym czy radny jest lubiany, czy wyborczy docenili jego dotychczasową pracę, działania, bo to jest oczywiste skoro został wybrany.Rzecz w tym, że sprawuje mandat w imieniu nie tylko swoich wyborców i powinien zachować powagę, stosowną do miejsca.A tak po raz kolejny okazał się " chłopcem w krótkich spodenkach" - a do takiej oceny upoważniają mnie zdjęcia wykonane w Hali sportowej w trakcie miejskiej potańcówki dla seniorów. Krótkie spodenki.
Mam nadzieję ze wybierani przez nowego Prezydenta nie będą wirtualni
jedenna drugiego patrzy kasa sie liczy pozatym to tylko za diete liczycie ile za kazda komisje i inne duprszwance dostaje dodatkowo kas a kasa musi byc proste pajacykowo
Na każdej wiosce są zroboone drogi . W Przemyslu można pogubic Koła ! będą dawać swoich do PRACY, I SAMI SIĘ NACHAPAĆ dzieci nie mają gdzie wyjść a bal dla seniorów po co ?? TRAGEDIA!
I tropem czepialskiego to nietrudno nie zauważyć że niektórzy radni maja tylko 2 garnitury plus 3 koszule i krawat na kolejną kadencje....jakoś redaktorzy nie piszą o atrakcjach praktycznie cotygodniowych tylko czepiają się jak nie prezydenta to radnego..To tak wygląda jakby ktoś nimi sterował ???
Co Wam powiem , to Wam powiem... Przemyśl to miasto skazane na sukces. Pełna powaga to powinna być na pogrzebie, a tu nikt nie umarł.
Co prawda nikt nie umarł, ale umiera miasto...
Dla mnie to nie jest cyrk!!!! Jest to żenada!!! Co za Hipokryzja Władzy!!!! Z jednej strony ogranicza się w blasku reflektorów, ogłaszając we wszystkich dostępnych mediach jakim nie jest się stanowczym i konsetwentnym Ograniczając Pracownikom UM dostęp do internetu ( i takie rozwiązanie jest oczywiście słuszne), a z drugiej strony zabawia się fejsbuniem podczas pracy. Plastikowa i tandetna władza. Wszystko pod publikę i na pokaz. A wymiernych efektów dla miasta brak. Ale jak się nie ma się nic konstruktywnego do zaoferowania to tak jest. W ostateczności zawsze można przypalić głupiego i starać się obrucić wszystko w żart... Gratulacje dla tegorocznych maturzystów...
Mariusz GodosBrawo Panie 'dziennikarzu' kolejny udany strzał w strone wladzy.
3 słowa które rozbawiły mnie najbardziej uwaga kto to mówi : " Nie mówmy słowami nienawiści...."" do jasnej cholery gdzie byliście..."" po pieniądze się trzeba ruszyć..." układa się to wszystko w fajne zdanie :)
Za takie smieszne pieniadze to powinni byc caly czas na fb
1111- zeby tylki miodem smarowali to wam nie pomoze jak w oczach nienawisc i przez nia patrzycie na wszystko dookola. A Zycie Podkarpackie zaczyna byc jak plotkarski Pudelek czy smieszne Pikio . Nic tresciwego by pokazac co nowego ,ze atrakcja goni atrakcje a nigdy tak nie bylo. Ze gdyby nie nowa wladza to nie bylo by zurku w rynku, ani namiotu z ciepla odzieza czy nawet tego swiatelka do nieba ze zbiorka na szpitale. To jest cyrk i zenada czym sie zajmuje lokalna GAZETA CZY TAK PROMUJE SWOJE MIASTO????!TA DROGA ZLECI RAZEM Z NAMI W PRZEPASC I ZNOW TYGODNIKI BEDA WRZUCANE MASOWA ILOSCIA DO KONTENERA CO JUZ WIDZIALAM ROK TEMU.
Jest taki film pt. Kariera Nikodema Dyzmy, adekwatny do tej sytuacji w której znalazł się Przemyśl.
A czego mozna bylo sie spodziewac po tak zacnym doborze radnych i reszty tego cyrku
Przecież to kompletny wstyd i żenada na cały Kraj. Jakiekolwiek zebranie czy spotkanie to krótkie spodenki, tenisówki, koszulka ,,lubię piwo,, i ręce wytatuowane. To cały obraz przemyskiej rady. Kpiny, hańba i kompromitacja.
Po co ktos wybieral radnych na swoim podworku nie potrafia drogi naprawic tylko twarza swoeca i kase co moesiac przyjmuja. Kto wybieral ludzi ktorzy na niczym sie nie znaja?? Ile osob zasiada w radzie ktora jeszcze nic nie zrobila??? To jest drmat.... Moim zdaniem powinny odbyc sie wybory jescze raz. Np pani radna B. Nowak to jest dramat nie dosc ze brzydka to jescze nic nie robi a kek maz za jej plecami dalej robi nie czyste interesy.... Mafia
Szkoda, że nie wpadłem na sesje. Gdybym wiedział, że taka akcja jest na FB od razu bym wstał wziął wyrwał telefony tych "pajaców i jebnął nimi w samo centrum sali. Po czym usiadł bym na miejscu i kiwnął głową, że mogą dalej kontynuować sesje :)
Widzę, że w poprzednich latach wladza była kochana i cacana dla niektórych redaktorów...teraz to żenada jest w Waszych artykułach...nic tylko jaki to prezydent zly, radni glupi, nic nie zrobione w mieście itp itd...kupuję Wasza gazetę żeby dowiedzieć sie co sie dzieje u nas a tu numer za numerem ciagle to samo...jakims dziwnym trafem poprzednia władza tez nie robila nic ale jakoś nikt o tym nie wspominal... oby tak dalej...
Bajka - Proszę wymienić jakie to atrakcje gonią atrakcje? Proszę wymienić nowe, a nie imprezy cykliczne, które są organizowane co roku od lat. Żurek na Rynku był również rok temu. Namiot z odzieżą - owszem. Ale czy ten namiot to aż taki wielki sukces? tak na marginesie to akcję z ubraniami dla potrzebujących w naszym regionie zapoczątkowała Żurawica rok lub dwa wcześniej.
Skoro twierdzi Pan/Pani, że "poprzednia władza tez nie robila nic ale jakoś nikt o tym nie wspominal", to chyba jednak nie czyta Pan/Pani Życia Podkarpackiego. Może i kupuje, ale nie czyta...Czytelnik od lat
Jak to nic nie robiła ? A kto zrobił 150 milionów długu?
Maskara za nasze ciezko zarabiane pieniadze mam nadzieje ze ci radni nie doczekaja nastepnych wyborców
Zycie Podkarpackie zawsze bylo i jest obiektywne. Wierny czytelnik.
Mam pytanie? Panie Marcinie jak Matura zdana? Nerwy do 4 lipca?
Ludzie! Co wy wypisujecie? Jesteście tak nierozganieci czy co. nie rozumiecie o co chodzi? Nie o koszulke jakiegoś zasr... radnego! Chodzi o to , że goście którzy zostali przez was wybrani na reprezentantow mają to w dup... Wolą się zabawiać, fotografować, wrzucac na jakieś fejsbuki, a nie spiąc czterech liter i cos wam, ich wyborcom zaproponować. Ogarnijcie się.
Panowie, to jest jakaś kpina z funkcji radnego. Za pieniądze podatnika urządzacie komedie, zamiast merytorycznie obradować
Jeżeli miasto nie ma pieniędzy to po co są radni potrzebni? Przecież nic nie mogą zrobić bo nie ma pieniędzy w budżecie, to co oni omawiają na sesjach? Niech zostanie jeden albo dwóch radnych i to wystarczy a resztę pieniędzy zaoszczedzonych niech splacają długi miasta
Poprzednia Rada to była dopiero BŁAZENADA!!! W dodatku z trupią czaszką na szyldzie.
Ile miasto dodało do tej imprezy- tzn koszt jaki poniósł POSIR?
Jaka przewodnicząca rady ( nie wie co się dzieje, na każdej radzie zachowuje sie tak jakby to był jej pierwszy raz )taka rada !
w punkt!!wirtualny Prezydent
Nic dodać, nic ująć. Błaznada.