Blisko pięćset osób bawiło się podczas Powiatowego Festiwalu Tradycji i Kuchni Myśliwskiej, który odbył się 10 września w Krowicy Samej koło Lubaczowa.
Wydarzenie rozpoczęła uroczysta msza święta w miejscowym kościele pw. Przemienienia Pańskiego, podczas której homilię wygłosił kapelan myśliwych z okręgu przemyskiego, ks. Andrzej Pokrywa. W eucharystii uczestniczyły poczty sztandarowe oraz członkowie siedmiu kół łowieckich, które działają na terenie powiatu lubaczowskiego.
Dalsza część obchodów odbyła się na boisku szkolnymna terenie podworskiego parku w Krowicy Samej.
Festiwalowych gości przywitali[paywall] gospodarz gminy Lubaczów Wiesław Kapel razem z pomysłodawcą tego wydarzenia – starostą lubaczowskim Józefem Michalikiem. Obaj w swoich wystąpieniach zauważyli ogromny wkład braci myśliwskiej w prawidłowe działanie leśnego ekosystemu, a także podkreślili, że Festiwal Tradycji i Kuchni Myśliwskiej to okazja do promocji ziemi lubaczowskiej.
Na miejsce imprezy nieprzypadkowo wybrano park w Krowicy Samej, przed wojną stanowił on bowiem majątek Polskiej Akademii Umiejętności, a ziemiaństwo zawsze było związane z tradycjami łowieckimi.

Po części oficjalnej przyszedł czas na występy zespołów artystycznych. Na początek publiczność bawiły dzieci z zespołu „Gwiazdeczki” ze Szkoły Podstawowej im. Poety ks. Jana Twardowskiego z Krowicy Samej. Z ciekawym programem kabaretowym wystąpił zespół śpiewaczy „Niespodzianka”, również z Krowicy. Dużym zainteresowaniem cieszył się też występ Zespołu Pieśni i Tańca „Kresy”, który zaprezentował tańce i pieśni z regionu rzeszowskiego, lubaczowskiego oraz program tańców huculskich. Następnie do tańca porwała publiczność Kapela Podwórkowa „Pawlaki” i gwiazda wieczoru – zespół „Teraz My” z Limanowej. Na finał odbyła się dyskoteka pod gwiazdami z zespołem „Chromatic Plus”.
Gwoździem programu Powiatowego Festiwalu Tradycji i Kuchni Myśliwskiej były konkursy na najlepszą potrawę myśliwską i najlepszą nalewkę myśliwską. W pierwszym z wymienionych zwyciężyło Koło Łowieckie „Sokolik”z Horyńca-Zdroju, które doceniono za kuropatwę w borowikach. Na drugim miejscu uplasowało się Koło Łowieckie „Ryś” z Lubaczowa, które zaproponowało pasztet z dziczyzny, a trzecim uhonorowano Koło Łowieckie „Roztocze” z Rzeszowa za „Gulasz z dzika”.
W konkursie na najlepszą nalewkę triumfowało Koło Łowieckie „Ryś” z Lubaczowa, które częstowało napitkiem z imbiru, druga lokata przypadła w udziale Kołu Łowieckiemu „Sokolik” z Horyńca-Zdroju za nalewkę „Mango – Marakuja”, a trzecie Kołu Łowieckiemu „Roztocze” z Rzeszowa za nalewkę z pigwy.
Każdy z uczestników tegorocznego festiwalu mógł spróbować wszystkich konkursowych potraw i trunków, natomiast dla miłośników słodkości wypieki oferowały koła gospodyń wiejskich z terenu gminy Lubaczów.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
MYŚLIWY - LEGALNY SADYSTA I MORDERCA - WEBD.PL
YOUTUBE.COM - CYMEON X - SKOWYT
LUDZIE PRZECIW MYŚLIWYM - FACEBOOK.COM