Wykonywanie makijażu to bardzo precyzyjna czynność, w której dobór kosmetyków i kolejność nakładania decyduje o efekcie końcowym. Dobrze wykonany może odjąć lat, zredukować niedoskonałości, a nawet zmienić wizerunek. Jak robić go z gustem? Wizażystka Anna Juźko zdradziła mieszkankom Oleszyc tajniki dobrego makijażu podczas warsztatów w Miejsko-Gminnym Domu Kultury.
– Charakter makijażu dobiera się według cech indywidualnych, a urodę określa jak pory roku: zima i lato to typy chłodne, z kolei wiosna i jesień – ciepłe. Punktem wyjścia jest dopasowanie kolorystyki makijażu do tonacji skóry. To jeden z najważniejszych etapów, ponieważ w skórze jest największa ilość barwnika, który decyduje o zakwalifikowaniu osoby do konkretnego typu kolorystycznego. Chłodny typ wybiera kolory chłodne i na odwrót – wyjaśniła zgromadzonym paniom Anna Juźko.W makijażu dziennym, szczególnie, że zbliża się lato, trzeba mieć umiar. Lekko podkreślić urodę, ale nie obciążać skóry. Twarz najlepiej ożywić delikatnie rozświetlonym podkładem, może być typu BB (połączenie fluidu z kremem), który przy okazji nawilża. Różem lub bronzerem warto podkreślić kształt kości policzkowych. Do oczu wybrać pastelowe kolory lub kolorowe kredki, a na usta delikatne róże. – Mocniejsze i cięższe produkty zostawiamy na zimę.
Makijaż to zawsze sprawa indywidualna, nie ma jednej, niezawodnej recepty. O tym, jakiej używać techniki, decydują: kształt twarzy, budowa i kolor oczu, tonacja cery, wiek czy okazja. Nie jestem za tym, żeby kopiować. To zawsze kwestia wyczucia i gustu – podkreśla wizażystka.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze