Reklama

Nielegalne blokowanie miejsc parkingowych

06/09/2016 20:03

Ile razy mieliśmy taką sytuację: krążymy w poszukiwaniu wolnego miejsca parkingowego i gdy już wydaje się, że takie znaleźliśmy, okazuje się, że jest ono zajęte przez... dwa krzesła.

– Wszyscy wiemy, że w Przemyślu ciężko jest znaleźć miejsce parkingowe. Czasem jest tak, że człowiek z daleka widzi wolne miejsce, a gdy podjeżdża bliżej, zastaje stojącą na nim puszkę farby, krzesło albo deskę opartą o kartonowe pudło. Co to oznacza? Że dokonano rezerwacji na jakiś określony czas – mówił na ostatniej sesji rady miejskiej radny Ryszard Kulej. – Myślę, że strażnicy miejscy powinni na to reagować, ponieważ jest problem z parkowaniem. Jest to nielegalne, jest to twarde prawo, ale prawo. Egzekwujmy je – zaapelował.

Najczęściej miejsca parkingowe zastawiają właściciele lub pracownicy sklepów, którzy spodziewają się dostawy towaru. Zdarza się, że robią to mieszkańcy, do których ma być przywieziony jakiś towar, np. węgiel.

Reklama

Niekiedy jest to zrozumiałe, bo postawienie auta z zaopatrzeniem na ulicy mogłoby spowodować całkowite zablokowanie ruchu. Oczywiście miejsce parkingowe można sobie wykupić, ale nikt się na to nie decyduje, jeśli potrzebuje je zająć tylko na chwilę.

Tego typu przewinienie może zostać potraktowane jako zajęcie pasa drogowego bez zgody administratora, utrudnianie bądź tamowanie ruchu. – Jest to zależne od tego, jak duża jest to uciążliwość i czy występuje zagrożenie w ruchu, czy tylko utrudnienie – wyjaśnia komendant Straży Miejskiej w Przemyślu Jan Geneja.

Maksymalny mandat może wynieść 500 zł[paywall]. – Nasi funkcjonariusze rzadko w takich przypadkach sięgają po mandaty. Na ogół udawało się te sprawy załatwiać w sposób polubowny. W dwóch przypadkach skierowaliśmy wnioski o ukaranie do sądu, ponieważ osoby odmówiły przyjęcia mandatu – mówi.
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Catwoman - niezalogowany 2016-09-06 21:36:30

    Cholerne  Chochoły!Tam był remont. Samochód, który przyjeżdżał po gruuuuuuz musiał gdzieś stanąć.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    rntfhbc - niezalogowany 2016-09-06 22:11:31

    Tak , zagrodziłem dwoma kubłami i sznurem i kartka węgiel. bo musiałem jakoś węgiel przywieść i zrzucić . Przyjeżdżam a tu sznur zerwany i gościuniu sobie zaparkował . No to kazałem tak wysypać aby nie mógł wyjechać , Przyleciał wściekły i SM zawołał i grzeczniutko i tak musiał czekać aż ja powolutku sobie zniosę ten węgiel.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    krau_984 2016-09-06 23:12:51

    W cywilizowanym mieście urząd wydaje zgodę na takie zablokowanie miejsc parkingowych od ręki bez problemu i na okres jaki blokujący sobie życzy. Taką decyzję przykleja się do barierki czy innego urządzenia blokującego i po sprawie. A nie oznakowane kartony i tym podobne traktowane są jako śmieci. Jak ostatnio chciałem zaparkować koło zielonego rynku to jakiś buc własnym ciałem zastawiał puste miejsce. I jeszcze pyskował. Brak słów...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama