Budowlą wzniesioną w obrębie miejskiego parku Baśki Puzon w Jarosławiu, zajmie się Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego. Informacja o przebudowie pawilonu handlowego, stojącego w obrębie wpisanego do rejestru zabytków parku, w obiekt łączący w swojej architekturze elementy zamku i warzywniaka, została też przekazana do konserwatora zabytków.
Mały pawilon handlowy stoi na częściach dwóch działek. Jedna jest miejska i obejmuje zabytkowy park. Druga jest w zarządzie miasta. Właściciel budynku[paywall] dzierżawi teren zajmowany przez budkę. Niedawno rozpoczął przy niej prace, a ich efekt zaskoczył mieszkańców. Zamiast pawilonu, w którym można było kupić ziemniaki i kapustę, odpoczywający w parku zobaczyli coś na kształt małego zamku. Stoi przy jednej z głównych ulic w centrum miasta i obok pomnika patronki parku. Przebudowa nie uszła uwadze służb miejskich. Naczelnik Wydziału Geodezji i Gospodarki Mieniem UM Jarosław skierował do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Jarosławiu informację o trwającej nadbudowie, zaznaczając, że nie wydano decyzji o warunkach zabudowy, a obszar, na którym zameczek stoi, nie ma Planu Zagospodarowania Przestrzennego. Kontrola radosnej twórczości dzierżawcy zostanie przeprowadzona 20 maja. Ponieważ obiekt leży w granicach wpisanego do rejestru zabytków parku, wszelkie zmiany powinny być konsultowane z Podkarpackim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków, dlatego inspekcja budowlana powiadomiła służby konserwatorskie. Inspektorzy obu służb ustalą, jaki los czeka budkę z garażowymi drzwiami, zwieńczoną nadbudową w stylu obronnej baszty.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.nie ten go nie odwiedzibo tamten nie ma kasy
teraz nowego burmistrza odwiedza ten z górki ale tej bliżej Ratusza.
rada w całym składzie się nie zmieścibędą obradować w małym gronieten w kasku i po
tak to idealne miejsce dla strażymiejskiej tylko zastupnik się nie mieści
Ciekawe czy "załatwi" coś czy będzie burzył?
Nie dogodzi wam wiesniaki lepiej osikane kamienice przez żuli ogladac
nie macie za co zdechąć a nie pomysleliście ze to kolejne miesce pracy dla kilku z was!
to mini ratusz
widać andrej będzie tu zasiadał
tak i ten z górkigo odwiedzi