Reklama

Nielegalne „coś” w stylu totalnego bezguścia w parku Baśki Puzon

11/05/2015 10:45

Budowlą wzniesioną w obrębie miejskiego parku Baśki Puzon w Jarosławiu, zajmie się Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego. Informacja o przebudowie pawilonu handlowego, stojącego w obrębie wpisanego do rejestru zabytków parku, w obiekt łączący w swojej architekturze elementy zamku i warzywniaka, została też przekazana do konserwatora zabytków.

Mały pawilon handlowy stoi na częściach dwóch działek. Jedna jest miejska i obejmuje zabytkowy park. Druga jest w zarządzie miasta. Właściciel budynku[paywall] dzierżawi teren zajmowany przez budkę. Niedawno rozpoczął przy niej prace, a ich efekt zaskoczył mieszkańców. Zamiast pawilonu, w którym można było kupić ziemniaki i kapustę, odpoczywający w parku zobaczyli coś na kształt małego zamku. Stoi przy jednej z głównych ulic w centrum miasta i obok pomnika patronki parku. Przebudowa nie uszła uwadze służb miejskich. Naczelnik Wydziału Geodezji i Gospodarki Mieniem UM Jarosław skierował do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Jarosławiu informację o trwającej nadbudowie, zaznaczając, że nie wydano decyzji o warunkach zabudowy, a obszar, na którym zameczek stoi, nie ma Planu Zagospodarowania Przestrzennego. Kontrola radosnej twórczości dzierżawcy zostanie przeprowadzona 20 maja. Ponieważ obiekt leży w granicach wpisanego do rejestru zabytków parku, wszelkie zmiany powinny być konsultowane z Podkarpackim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków, dlatego inspekcja budowlana powiadomiła służby konserwatorskie. Inspektorzy obu służb ustalą, jaki los czeka budkę z garażowymi drzwiami, zwieńczoną nadbudową w stylu obronnej baszty.


fot.Roman Kijanka
erka
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    k - niezalogowany 2015-05-12 07:39:56

    to mini ratusz

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    k - niezalogowany 2015-05-12 07:40:54

    widać andrej będzie tu zasiadał

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    j - niezalogowany 2015-05-12 07:48:44

    tak i ten z górkigo odwiedzi

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości