Reklama

Nielegalne farmaceutyki na podkarpackich granicach

09/12/2023 09:44

Do pierwszego zatrzymania nielegalnie przewożonych preparatów doszło w Krościenku, gdzie funkcjonariusze z Krajowej Administracji Skarbowej odkryli przemyt sterydów anaboliczno-androgennych.

144 ampułki po 10 ml oraz 4400 tabletek w blistrach były ukryte pod kołem zapasowym w kabinie pojazdu dostawczego.

W Korczowej natomiast, mundurowi zapobiegli próbie nielegalnego przewozu 600 tabletek z ekstraktem z pławikonika japońskiego, który należy do gatunków zagrożonych wyginięciem i jest objęty ochroną na podstawie Konwencji Waszyngtońskiej. Podróżny, który przewoził je w swoim bagażu podręcznym tłumaczył, że zakupił je w aptece, w celach leczniczych.

Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie przypomina:

Reklama

„Obrót lekami i substancjami farmaceutycznymi bez wymaganych zezwoleń jest zakazany. Osobom wprowadzającym do obrotu produkty lecznicze bez pozwolenia grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat. Nielegalne preparaty medyczne zawierać mogą również substancje pozyskiwane z roślin lub zwierząt gatunków zagrożonych wyginięciem. (…) Stosowanie produktów leczniczych niewiadomego pochodzenia może być również szkodliwe dla zdrowia. Leki takie, są często są przechowywane i transportowane w nieodpowiednich warunkach.  Ponadto nigdy nie ma pewności, co rzeczywistej zawartości substancji czynnych w składzie takich preparatów, a tym samym trudno przewidzieć, jakie będą skutki ich stosowania”.

em.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama