Ukrainiec chciał uniknąć kontroli granicznej ponieważ wiedział, że jest w zainteresowaniu władz Ukrainy za niepłacenie alimentów.
Patrol straży granicznej zauważył ślady nielegalnego przekroczenia granicy z Ukrainy do Polski. Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli pościg za sprawcą.
Już po kilkunastu minutach w okolicznym lesie ujęto 38-letniego obywatela Ukrainy.
– Cudzoziemiec od razu przyznał się do nielegalnego przekroczenia granicy w miejscu niedozwolonym. Wyjaśnił, że chciał uniknąć kontroli granicznej ukraińskich służb. Miał świadomość, że prowadzona jest wobec niego sprawa karna za niepłacenie alimentów i że zostanie zatrzymany – mówi st. chor. Piotr Zakielarz z referatu prasowego BiOSG.
Za nielegalne przekroczenie granicy mężczyzna został ukarany mandatem. Jeszcze tego samego dnia został przekazany z powrotem na Ukrainę w ręce ukraińskich służb granicznych.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze