Reklama

Niemcy zainteresowani współpracą

19/03/2016 18:28

– Niemieccy samorządowcy są gotowi jak najszybciej określić zakres współpracy między przedsiębiorcami oraz szkołami z niemieckiego powiatu Salzland a ich odpowiednikami mieszczącymi się w powiecie jarosławskim. Zakres współpracy między samorządami wymaga jeszcze ustaleń, ale już nakreślono główne kierunki – informuje Konrad Sawiński, naczelnik Wydziału Rozwoju i Współpracy Międzynarodowej w jarosławskim starostwie powiatowym.

Przedstawiciele powiatu Salzland z Niemiec ze starostą Marcusem Baurem na czele gościli w Jarosławiu w ubiegłym tygodniu. Interesowała ich głównie możliwość współpracy w zakresie szkolnictwa zawodowego i wyższego. Zwracali też uwagę na[paywall] rozwój kontaktów gospodarczych. Delegacja zapoznała się z możliwościami gospodarczymi Jarosławia i gmin powiatu. Na spotkaniu z samorządowcami reprezentującymi gminy mówiono też o rozwijaniu powiązań gospodarczych. Niemieccy samorządowcy odwiedzili kilka przedsiębiorstw zajmujących się produkcją rolną. Spotkali się z reprezentantami grupy producenckiej zbóż, gościli w fermach drobiarskich oraz u przetwórców owoców miękkich i w zakładach mięsnych. Na roboczym spotkaniu z chętnymi przedsiębiorcami nawiązali kontakty. Poczyniono też wstępne ustalenia. Niemcy odwiedzili również Państwową Wyższą Szkołę Techniczno-Ekonomiczną oraz Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących. Tam rozmawiano o możliwości podjęcia wspólnych projektów edukacyjnych i zawodowych. Kolejnym etapem partnerskiej współpracy będzie rewizyta naszych samorządowców. Odwiedzą niemiecki powiat z już przygotowanymi propozycjami wspólnych działań.

Powiat jarosławski utrzymywał wcześniej partnerskie kontakty z niemieckim powiatem  Schönebeck. Dzisiaj już nieistniejącym. Został on częścią powiatu Salzland, z którym współpraca zaczyna się od nowa rozwijać. Partnerski powiat leży w niemieckim kraju związkowym Saksonia-Anhalt. 

Reklama


fot.Roman Kijanka
W spotkaniu z delegacją niemiecką uczestniczyli przedstawiciele gmin z powiatu jarosławskiego.


erka
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Tusk - niezalogowany 2016-03-19 22:55:20

    Kaczor pozwolił?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    G - niezalogowany 2016-03-19 23:02:02

    Bzdury. Przeczytajcie Zycie sprzed 10 lat. Albo 20.  Idioci, nie władza.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    asdf - niezalogowany 2016-03-20 09:28:27

    Żeby brać euro od Niemców to zawsze jest pozwolenie, można to podciągnąć pod zaległe reparacje wojenne.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama