– Cieszę się, że jeszcze przed pierwszym atakiem zimy udało się to zrealizować i kolejne niebezpieczne miejsce w Przemyślu zostało zabezpieczone. Bezpieczeństwo naszych mieszkańców jest dla nas bardzo ważne – zapewniła radna Ewa Sawicka (Koalicja Obywatelska).
To – wydawać by się mogło – sprawa prosta i łatwa do załatwienia. W XXI wieku to powinien być standard. Ale nie jest. Wiele lat trwały zabiegi mieszkańców ulic 3 Maja i Jana III Sobieskiego o montaż barierek ochronnych, oddzielających chodnik od niebezpiecznego uskoku. Kilka razy taką potrzebę zgłaszał również przewodniczący Zarządu Osiedla „Kazanów” Zdzisław Wierzbiński[paywall].
Po raz ostatni na sierpniowym spotkaniu z zarządem osiedla i wrześniowej sesji Rady Miejskiej w Przemyślu. Sprawą zainteresowała się także radna z tego okręgu Ewa Sawicka. – Mieszkańcy wielokrotnie interweniowali u nas, zgłaszając to miejsce jako szczególnie niebezpieczne, szczególnie w okresie zimowym – powiedziała.
We wrześniu zastępca prezydenta miasta Bogusław Świeży powołał komisję, która oceniła to miejsce jako wymagające pilnej interwencji. Montaż bariery był zaplanowany na 15 listopada br., ale termin realizacji tego przedsięwzięcia został przesunięty o dwa tygodnie z powodu absencji pracowników ZUK. Wszystko przez COVID-19. Wreszcie jednak się udało!
27 listopada r. pracownicy Zakładu Usług Komunalnych w Przemyślu barierki zabezpieczające chodnik przy ul. 3 Maja zamontowali. – Cieszę się, że po tylu latach wreszcie się udało. Po wielu prośbach ze strony mieszkańców, którzy interweniowali jeszcze za czasów, kiedy po przeciwnej stronie ulicy 3 Maja był przystanek autobusowy na żądanie, niemożliwe stało się możliwe – podsumowała radna E. Sawicka.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Ojej!Ale sie napracowali!I to jeszcze wiele lat trwaly zabiegi Zarzadu i innych.Tyle jest warte bezpieczenstwo mieszkancow.I jeszcze sie chwala?Czym?
Teraz można spokojnie się napruć i barierki wspomoga drogę wężykiem wężykiem do celu
O to wlasnie chodzi.I do tego beda nam teraz potrzebne.A poczucie humoru w tych ciezkich czasach jest bardzo wazne.I tak trzymac!
Śmiechu warte, pani Sawicka jest "operatywna" a poza tym dobrze na zdjęciu wychodzi. Najpierw pani radna wiele lat myslała aż w końcu prośby mieszkańców postarała się zrealizować. Potrzeba było na to trzy kadencje ! Smutne to ale prawdziwe , tak działają radni w Przemyślu.
Taki nawalony jakby zleciał z tej skarpy, mógłby się zabić, zresztą nie tylko nawalony... Wreszcie doczekało się to miejsce zabezpieczenia.
Słynna radna od flagi narodowej, specjalistka od internetu, aż strach pomyśleć ze startowała do Selmu
Ojej!Ale sie napracowali!I to jeszcze wiele lat trwaly zabiegi Zarzadu i innych.Tyle jest warte bezpieczenstwo mieszkancow.I jeszcze sie chwala?Czym?
Teraz można spokojnie się napruć i barierki wspomoga drogę wężykiem wężykiem do celu
O to wlasnie chodzi.I do tego beda nam teraz potrzebne.A poczucie humoru w tych ciezkich czasach jest bardzo wazne.I tak trzymac!