Reklama

Niemożliwe stało się możliwe. Są barierki przy 3 Maja w Przemyślu

– Cieszę się, że jeszcze przed pierwszym atakiem zimy udało się to zrealizować i kolejne niebezpieczne miejsce w Przemyślu zostało zabezpieczone. Bezpieczeństwo naszych mieszkańców jest dla nas bardzo ważne – zapewniła radna Ewa Sawicka (Koalicja Obywatelska).

To – wydawać by się mogło – sprawa prosta i łatwa do załatwienia. W XXI wieku to powinien być standard. Ale nie jest. Wiele lat trwały zabiegi mieszkańców ulic 3 Maja i Jana III Sobieskiego o montaż barierek ochronnych, oddzielających chodnik od niebezpiecznego uskoku. Kilka razy taką potrzebę zgłaszał również przewodniczący Zarządu Osiedla „Kazanów” Zdzisław Wierzbiński[paywall].

Po raz ostatni na sierpniowym spotkaniu z zarządem osiedla i wrześniowej sesji Rady Miejskiej w Przemyślu. Sprawą zainteresowała się także radna z tego okręgu Ewa Sawicka. – Mieszkańcy wielokrotnie interweniowali u nas, zgłaszając to miejsce jako szczególnie niebezpieczne, szczególnie w okresie zimowym – powiedziała.

We wrześniu zastępca prezydenta miasta Bogusław Świeży powołał komisję, która oceniła to miejsce jako wymagające pilnej interwencji. Montaż bariery był zaplanowany na 15 listopada br., ale termin realizacji tego przedsięwzięcia został przesunięty o dwa tygodnie z powodu absencji pracowników ZUK. Wszystko przez COVID-19. Wreszcie jednak się udało!

Reklama

27 listopada r. pracownicy Zakładu Usług Komunalnych w Przemyślu barierki zabezpieczające chodnik przy ul. 3 Maja zamontowali. – Cieszę się, że po tylu latach wreszcie się udało. Po wielu prośbach ze strony mieszkańców, którzy interweniowali jeszcze za czasów, kiedy po przeciwnej stronie ulicy 3 Maja był przystanek autobusowy na żądanie, niemożliwe stało się możliwe – podsumowała radna E. Sawicka.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Alina - niezalogowany 2020-12-07 19:41:20

    Ojej!Ale sie napracowali!I to jeszcze wiele lat trwaly zabiegi Zarzadu i innych.Tyle jest warte bezpieczenstwo mieszkancow.I jeszcze sie chwala?Czym?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Staszek - niezalogowany 2020-12-07 20:29:10

    Teraz można spokojnie się napruć i barierki  wspomoga drogę wężykiem wężykiem  do celu 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Alina - niezalogowany 2020-12-07 20:41:59

    O to wlasnie chodzi.I do tego beda nam teraz potrzebne.A poczucie humoru w tych ciezkich czasach jest bardzo wazne.I tak trzymac!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama