Niepełnosprawne dzieci uczęszczające do przedszkola w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Jarosławiu mogą korzystać ze specjalistycznego sprzętu terapeutycznego dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego w wysokości prawie 200 tys. zł. Przedszkolaki wyjechały także na Zielone Przedszkole do hotelu Bania w Białce Tatrzańskiej oraz miały dodatkowe zajęcia usprawniające.
Zakupiono także materiały plastyczne i inne pomoce. Ponadto przedszkolaki miały po kilkadziesiąt godzin zajęć dodatkowych z zakresu rehabilitacji ruchowej na basenie, z hipoterapii, zajęć ruchowo-muzyczno-artystycznych oraz aktywizujących i rozwijających. Podsumowaniem był wyjazd 10 przedszkolaków razem z rodzicami bądź opiekunami i pedagogami do Białki Tatrzańskiej. – Dzięki projektowi mali uczniowie będą mogli korzystać z nowych pomieszczeń rehabilitacyjnych, zakupionego do nich wyposażenia i pomocy dydaktycznych – podkreśla starosta jarosławski Tadeusz Chrzan.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze