50 niepełnosprawnych uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Przeworsku zdobyło stolicę. Wszystko za sprawą funduszy, jakie przeworskie WTZ uzyskały w ramach ministerialnego programu Kultura Dostępna 2018.
Projekt „Piękna sprawa: dla niepełnosprawnych do zdobycia WARSZAWA!” – to niezwykłe przeżycie dla wszystkich uczestników, ale i opiekunów przeworskich warsztatów terapii zajęciowej. Dzięki 35 tysiącom złotych, które udało się pozyskać z programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Kultura Dostępna 2018”, 50 niepełnosprawnych osób mogło ruszyć na podbój stolicy.[paywall] Dzięki tej inicjatywie podopieczni WTZ po raz pierwszy zetknęli się z wielkim miastem, a przede wszystkim – wielką kulturą. Program czerwcowej wycieczki był bardzo bogaty, jej uczestnicy mieli okazję zwiedzić zabytki stolicy, ale także uczestniczyć w koncercie w Warszawskiej Operze Kameralnej oraz w spektaklu przygotowanym przez aktorów Teatru Komedia.
Drugim etapem przedsięwzięcia był wrześniowy plener malarski w Lipniku, który – podobnie zresztą jak wcześniejsza, czerwcowa ekspedycja do Warszawy, miał zainspirować i zmotywować osoby niepełnosprawne do twórczości własnej.
– Przed nami jeszcze jeden etap projektu. 25 października zaprezentujemy efekty pleneru, fotografie z pobytu w stolicy i pozostałe nasze dokonania w czasie spotkania promującego projekt w Miejskim Ośrodku Kultury w Przeworsku – zapowiada Maria Pelc, jedna ze współorganizatorek przedsięwzięcia. – Dziękujemy Narodowemu Centrum Kultury za to, że – parafrazując motto naszego projektu – pomogło nam wspiąć się wysoko na palce, aby zobaczyć stolicę – dodaje.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze