Reklama

Niepełnosprawni w Warszawie

05/10/2018 09:30

50 niepełnosprawnych uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Przeworsku zdobyło stolicę. Wszystko za sprawą funduszy, jakie przeworskie WTZ uzyskały w ramach ministerialnego programu Kultura Dostępna 2018.

Projekt „Piękna sprawa: dla niepełnosprawnych do zdobycia WARSZAWA!” – to niezwykłe przeżycie dla wszystkich uczestników, ale i opiekunów przeworskich warsztatów terapii zajęciowej. Dzięki 35  tysiącom złotych, które udało się pozyskać z programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Kultura Dostępna 2018”, 50 niepełnosprawnych osób mogło ruszyć na podbój stolicy.[paywall] Dzięki tej inicjatywie podopieczni WTZ po raz pierwszy zetknęli się z wielkim miastem, a przede wszystkim – wielką kulturą. Program czerwcowej wycieczki był bardzo bogaty, jej uczestnicy mieli okazję zwiedzić zabytki stolicy, ale także uczestniczyć w koncercie w Warszawskiej Operze Kameralnej oraz w spektaklu przygotowanym przez aktorów Teatru Komedia.

Drugim etapem przedsięwzięcia był wrześniowy plener malarski w Lipniku, który – podobnie zresztą jak wcześniejsza, czerwcowa ekspedycja do Warszawy, miał zainspirować i zmotywować osoby niepełnosprawne do twórczości własnej.

– Przed nami jeszcze jeden etap projektu. 25 października zaprezentujemy efekty pleneru, fotografie z pobytu w stolicy i pozostałe nasze dokonania w czasie spotkania promującego projekt w Miejskim Ośrodku Kultury w Przeworsku – zapowiada Maria Pelc, jedna ze współorganizatorek przedsięwzięcia. – Dziękujemy Narodowemu Centrum Kultury za to, że – parafrazując motto naszego projektu – pomogło  nam wspiąć się wysoko na palce, aby zobaczyć stolicę – dodaje.
pck
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama