Reklama

Nieudany finalny turniej przemyskich badmintonistów

10. miejsce na koniec drugiego sezonu w Polskiej Ekstraklasie Badmintona zajął zespół Uczniowskiego Klubu Sportowego „Aktywna Piątka” Przemyśl. Wszystko przez nieudany, ostatni w fazie zasadniczej, turniej w Białymstoku (27 – 28 stycznia br.). A w zasadzie jeden mecz, który kosztował ich spadek w tabeli o trzy lokaty.

Wiadomo było, że w białostockim turnieju liczyć się będzie dla przemyślan jedno spotkanie, choć rywali mieli trzech. Wiadomo było, że liderujące zespoły SKB Litpol-Malow Suwałki i Hubala Białystok są absolutnie poza zasięgiem podopiecznych Dariusza Stańki. Wszystkie siły należało skierować na potyczkę z Benniką UKS „Feniks” Kędzierzyn-Koźle. W składzie ekip z Suwałk i Białegostoku są tak uznani i doświadczeni badmintoniści, że jak najbardziej realne były dwie porażki do zera. Od razu dodać trzeba, że to żadna ujma, bo większość ligowych ekip taką gorzką pigułkę przełknąć już musiało.

Pojedynek z kędzierzynianami, którzy przed tym turniejem byli niżej notowani w tabeli rozpoczął się bardzo dobrze. Serhij Garist pewnie pokonał Michała Kaźmierczaka i na tym dobra passa podopiecznych Dariusza Stańki się skończyła. Kto wie, czy nie newralgicznym spotkaniem był singiel pań, w którym Zuzanna Jankowska pokonała w pięciu setach Emilię Korpus. Tylu zmian scenariusza, tylu nietypowych sytuacji na korcie nie było w żadnej innej partii tego pojedynku. Szkoda, że nie zakończyło się szczęśliwie dla Emilii… Także ogromne emocje towarzyszyły starciu Julii Prokopczuk z Zuzanną Luban. Zakończyło się w trzech setach, ale gdyby zawodniczce  Aktywnej Piątki lepiej wiodło się w końcówkach poszczególnych setów, wynik mógł był odwrotny. Po tych dwóch damskich singlach sytuacja zrobiła się bardzo niebezpieczna. Bennenica prowadziła już 3:1 i do wygranej brakowało jej jednego zwycięstwa. Stało się to szybko. Debel Michał Kaźmierczak – Krzysztof Maślanka pewnie pokonał Patryka Kordka i Norberta Świerka i marzenia przemyślan o poprawieniu lokaty z dziewiczego sezonu w ekstraklasie prysły jak bańka mydlana. Szkoda…



SKB Litpol-Malow Suwałki – UKS „Aktywna Piątka” Przemyśl 7:0

Hubal Białystok – UKS „Aktywna Piątka” Przemyśl 7:0

Bennica UKS „Feniks” Kędzierzyn-Koźle – UKS „Aktywna Piątka” Przemyśl 5:2


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama