10. miejsce na koniec drugiego sezonu w Polskiej Ekstraklasie Badmintona zajął zespół Uczniowskiego Klubu Sportowego „Aktywna Piątka” Przemyśl. Wszystko przez nieudany, ostatni w fazie zasadniczej, turniej w Białymstoku (27 – 28 stycznia br.). A w zasadzie jeden mecz, który kosztował ich spadek w tabeli o trzy lokaty.
Wiadomo było, że w białostockim turnieju liczyć się będzie dla przemyślan jedno spotkanie, choć rywali mieli trzech. Wiadomo było, że liderujące zespoły SKB Litpol-Malow Suwałki i Hubala Białystok są absolutnie poza zasięgiem podopiecznych Dariusza Stańki. Wszystkie siły należało skierować na potyczkę z Benniką UKS „Feniks” Kędzierzyn-Koźle. W składzie ekip z Suwałk i Białegostoku są tak uznani i doświadczeni badmintoniści, że jak najbardziej realne były dwie porażki do zera. Od razu dodać trzeba, że to żadna ujma, bo większość ligowych ekip taką gorzką pigułkę przełknąć już musiało.
Pojedynek z kędzierzynianami, którzy przed tym turniejem byli niżej notowani w tabeli rozpoczął się bardzo dobrze. Serhij Garist pewnie pokonał Michała Kaźmierczaka i na tym dobra passa podopiecznych Dariusza Stańki się skończyła. Kto wie, czy nie newralgicznym spotkaniem był singiel pań, w którym Zuzanna Jankowska pokonała w pięciu setach Emilię Korpus. Tylu zmian scenariusza, tylu nietypowych sytuacji na korcie nie było w żadnej innej partii tego pojedynku. Szkoda, że nie zakończyło się szczęśliwie dla Emilii… Także ogromne emocje towarzyszyły starciu Julii Prokopczuk z Zuzanną Luban. Zakończyło się w trzech setach, ale gdyby zawodniczce Aktywnej Piątki lepiej wiodło się w końcówkach poszczególnych setów, wynik mógł był odwrotny. Po tych dwóch damskich singlach sytuacja zrobiła się bardzo niebezpieczna. Bennenica prowadziła już 3:1 i do wygranej brakowało jej jednego zwycięstwa. Stało się to szybko. Debel Michał Kaźmierczak – Krzysztof Maślanka pewnie pokonał Patryka Kordka i Norberta Świerka i marzenia przemyślan o poprawieniu lokaty z dziewiczego sezonu w ekstraklasie prysły jak bańka mydlana. Szkoda…
SKB Litpol-Malow Suwałki – UKS „Aktywna Piątka” Przemyśl 7:0
Hubal Białystok – UKS „Aktywna Piątka” Przemyśl 7:0
Bennica UKS „Feniks” Kędzierzyn-Koźle – UKS „Aktywna Piątka” Przemyśl 5:2
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze