Jest jak wino – im starszy, tym lepszy. W stosunku do Krzysztofa Gierczaka można znaleźć jeszcze kilka podobnych określeń, ale pewnie żadne nie będzie na tyle wystarczające, aby zdefiniowało jego wyczyny. W 85. Mistrzostwach Polski w kolarstwie przełajowym znowu był najlepszy. Znowu stanął na najwyższym stopniu podium. Który to już raz…
Lata lecą, a on przez lata nie schodzi z podium. W drugi weekend stycznia br. odbyły się krajowe mistrzostwa w kolarstwie przełajowym. Nie mogło na nich oczywiście zabraknąć, reprezentującego obecnie Zryw Buszkowiczki MTB Team, przemyślanina Krzysztofa Gierczaka.
Tegoroczny czempionat odbył się w Gościęcinie, na terenie słynnych Bryksów[paywall]. Trasie, na której co roku rozgrywany jest jedyny międzynarodowy wyścig wchodzący w skład kalendarza Międzynarodowej Unii Kolarskiej w Polsce – Bryksy Cross. Pierwszego dnia rywalizacji rozdano medale w kategoriach: amator, masters, młodzik oraz żak. Drugiego dnia kibice poznali medalistów i medalistki wśród: juniorów i juniorek młodszych, juniorów i juniorek, orlików i orliczek oraz elity kobiet i mężczyzn.
K. Gierczak wystartował w kategorii masters III. Obok niego na starcie stanęło jeszcze sześciu kolarzy. Warunki pogodowe na trasie były wyjątkowo trudne. Przemarznięte podłoże i bardzo zimny wiatr dały się wszystkim we znaki. Zawodnicy w tej kategorii mieli do pokonania dystans 11 km 200 m. 57-letni K. Gierczak wygrał bezapelacyjnie z czasem 33,04 min. Trasę pokonał ze średnią prędkością 20,323 km/h. Drugi na metę wpadł Tomasz Jarząbek z KS Klif Chłapowo, tracąc do zwycięzcy ponad 2 minuty. Brązowy medal zdobył Mariusz Kowalczyk z Błękitnych Mexller Kozie.
Organizatorami mistrzostw byli LKS Bryksjusz Gościęcin oraz Urząd Gminy w Pawłowiczkach, współorganizatorami zaś: Polski Związek Kolarski, Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego, Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu i Opolski Związek Kolarski.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze