Reklama

Norbert Barczak w biało-czerwonych barwach

22/09/2023 19:40

Wygląda na to, że przemyślanin, obecnie kapitan juniorskiego zespołu Górnika Zabrze, 19-letni Norbert Barczak na dobre zadomowił się w reprezentacji Polski U-19. Tym razem wystąpił wraz z kolegami w towarzyskim turnieju Nordic Tournament w Danii.

autor: MG

Towarzyskie dwa spotkania poprzedzone zostały zgrupowaniem, na które trener reprezentacji Polski U-19 Wojciech Kobeszko zaprosił 23 zawodników. 10 z nich występuje poza granicami kraju, w piłkarskich akademiach m.in.: AC Milan, Arsenalu Londyn, Benfiki Lizbona, Interu Mediolan, Blackburn Rovers czy 1. FCV Mainz. Tym cenniejsze jest powołanie dla Norberta, bo w polskiej ligi trafili tylko najlepsi.

Przemyślanin był jedynym przedstawicielem zabrzańskiego Górnika. Podczas towarzyskiego turnieju Nordic Tournament w Danii. Przegrali minimalnie 0:1. Norbert zaczął ten pojedynek na ławce rezerwowych. Wszedł na plac gry w 68. min, zastępując Tommaso Guercio z Interu Mediolan. Porażka oznaczała dla Polski grę o 3. miejsce w imprezie. Tam zmierzyli się z reprezentacją Szwecji, która w drugim półfinale uległa Norwegii. Tym razem polskiej młodzieży poszło znacznie lepiej. Pokonali Szwedów 2:0, a N. Barczak rozpoczął tę potyczkę w wyjściowej „jedenastce”, na boku defensywy. W 86. min został zmieniony przez T. Guercio.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama