Wygląda na to, że przemyślanin, obecnie kapitan juniorskiego zespołu Górnika Zabrze, 19-letni Norbert Barczak na dobre zadomowił się w reprezentacji Polski U-19. Tym razem wystąpił wraz z kolegami w towarzyskim turnieju Nordic Tournament w Danii.
autor: MG
Towarzyskie dwa spotkania poprzedzone zostały zgrupowaniem, na które trener reprezentacji Polski U-19 Wojciech Kobeszko zaprosił 23 zawodników. 10 z nich występuje poza granicami kraju, w piłkarskich akademiach m.in.: AC Milan, Arsenalu Londyn, Benfiki Lizbona, Interu Mediolan, Blackburn Rovers czy 1. FCV Mainz. Tym cenniejsze jest powołanie dla Norberta, bo w polskiej ligi trafili tylko najlepsi.

Przemyślanin był jedynym przedstawicielem zabrzańskiego Górnika. Podczas towarzyskiego turnieju Nordic Tournament w Danii. Przegrali minimalnie 0:1. Norbert zaczął ten pojedynek na ławce rezerwowych. Wszedł na plac gry w 68. min, zastępując Tommaso Guercio z Interu Mediolan. Porażka oznaczała dla Polski grę o 3. miejsce w imprezie. Tam zmierzyli się z reprezentacją Szwecji, która w drugim półfinale uległa Norwegii. Tym razem polskiej młodzieży poszło znacznie lepiej. Pokonali Szwedów 2:0, a N. Barczak rozpoczął tę potyczkę w wyjściowej „jedenastce”, na boku defensywy. W 86. min został zmieniony przez T. Guercio.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze