Reklama

Nowa droga się przyda

21/02/2020 07:45

Gdy nieco ponad tydzień temu rząd ogłosił, że Przemyśl znalazł się w programie 100 obwodnic, bardzo szybko pojawiły się zupełnie skrajne komentarze. Zwolennicy partii rządzącej oczywiście piali z zachwytu, a opozycji – narzekali i tę inwestycję wyśmiewali. „Po co nam kolejna obwodnica?”, „Przecież taka droga już jest” – pisali etatowi malkontenci.

Nie proszę Państwa, takiej drogi nie ma. DK 28 nie łączy tylko Medyki z Przemyślem, ale biegnie dalej w stronę Sanoka, Nowego Sącza i Zatoru w Małopolsce. Dla samego Przemyśla cennym będzie most na Sanie po stronie zachodniej. Obwodnica odciąży też ul. Sanocką i Grunwaldzką, dla których obecnie nie ma alternatyw i w razie blokady drogi jedyną możliwością objazdu jest most w Krasiczynie lub w Chyrzynie.

Jeśli rząd chce nam coś dać, to trzeba po prostu brać. Wiem, wiem – rząd nie ma swoich pieniędzy, ale skoro nasze pieniądze ma coś przeznaczać, to niech przeznaczy na nas. Jeśli obwodnica powstanie bez wkładu samorządów, to tylko trzeba temu pomysłowi przyklasnąć.

Reklama

Odrębną kwestią jest przebieg nowej drogi. Mam nadzieję, że zostanie wybrana taka opcja, która będzie jak najmniej ingerować w przyrodę, a jednocześnie nie będzie wymagać wykupu wielu działek prywatnych.

„Można te pieniądze zainwestować w turystykę albo wybudować fabrykę” – piszą niektórzy. Tylko, że państwo obecnie fabryk nie stawia, a na rozwój turystyki najpierw potrzebny jest pomysł, a dopiero później pieniądze.

Prace przygotowawcze jeszcze nie ruszyły, ale mają się zakończyć do 2024 r. Wtedy dopiero zostanie ogłoszony przetarg na budowę. To taki typowy czas na załatwienie wszystkich formalności i procedur związanych z tego typu zadaniem (biurokracji musi się stać zadość). Ale nie popadajmy w hurraoptymizm. Budowa przejścia granicznego w Malhowicach od kilku lat ma się rozpocząć „w przyszłym roku”. I z roku na rok data wbicia pierwszej łopaty jest przesuwana w czasie. Oby przemyska obwodnica tego losu nie podzieliła.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2020-02-21 10:02:01

    Nawet w przedszkolu dzieciaczki potrafią odróżnić prawdę od ordynarnego kłamstwa stworzonego by kolejny raz oszukać mieszkańcow naszego miasta.Nawet do miasta bał się wejsć by z peronu naszego dworca ogłosić,ze przywozi nam dobrobyt i świetlaną przyszłość dla mieszkańców.Z początku myśleliśmy o burdelach ponieważ pojawił się w towarzystwie osoby niezbyt ciekawej z naszego miasta lansującej i praktykującej ten kierunek moralnego rozwoju.Okazuje się,że postanowiono dalej kpić z naszych mieszkańców.Kpić ordynarnie i w żywe oczy.Będą budować mosty wirtualne mosty dla pana starosty.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    brrr T - niezalogowany 2020-02-21 11:11:58

    Komuszku Tadeuszku  "daj se na luz" na ryby sobie idź albo na grzyby. Śmierdzi Twoja wypowiedź na tysiące kilometrów.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2020-02-21 11:59:17

    Moje pokolenie nie chodzi na ryby ale nie chodzi też na grzyby.Ma całkiem inne zainteresowania.A o komunie to wiem tylko z książek i opowiadań dziadków.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama