Reklama

Nowa wiata w Buszkowiczkach robi wrażenie

Można by rzec – wiata jak wiata. Wiele takich powstaje. Jednak ta, którą wybudowano w parku w Buszkowiczkach i 6 października br. oddano do użytku, robi wrażenie. Drewniany obiekt o łącznej powierzchni 180 m kw., pokryty czerwoną blachą, usytuowany na placu z kostki brukowej, doskonale wpisuje się w krajobraz terenu.

Już na etapie projektowania gruntownie przemyślano nie tylko stronę praktyczną inwestycji, ale wzięto również pod uwagę aspekty proekologiczne. Wiatę oświetlają wodoodporne lampy solarne LED.

Ekonomiczne i przyjazne środowisku oświetlenie wymaga[paywall] wyłącznie 8-godzinnego „ładowania” w ciągu dnia.

Obiekt znajdujący się naprzeciwko miejscowego Domu Ludowego będzie z pewnością swoistym centrum kulturalno-rozrywkowym.

Wokół wiaty też będzie pięknie, bo projekt przewiduje nasadzenia rozmaitych krzewów ozdobnych i zagospodarowanie terenu.

Koszt inwestycji to ok. 158 tys. zł, z czego ponad połowa, bo 79 tys. 990 zł, to środki w ramach dofinansowania z budżetu województwa podkarpackiego. Wykonawcą obiektu była lokalna firma stolarska Frezpol Pawła Juchy. 

Zadanie zostało zrealizowane w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” z wyłączeniem projektów grantowych oraz operacji w zakresie podejmowania działalności gospodarczej objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości