Pierwsze ławki z koszami na śmieci w ramach projektu „Lubaczów – miasto wsłuchane w głos seniora” pojawiły się w mieście w kwietniu br. Inicjatywa spotkała się z tak ogromną sympatią, że miasto, po licznych sygnałach mieszkańców, zakupiło kolejne zestawy.
Lokalizacja nowych ławek wynikła głównie z potrzeb osób starszych, które często[paywall], w drodze do lekarza, kościoła czy na zakupy, z braku sił potrzebują chwilę odpocząć. Nowe miejsca do spoczynku pojawiły się przy ulicach: Unii Lubelskiej, abpa Baziaka, Sienkiewicza, Wyszyńskiego, 3 Maja, Sobieskiego i Kościuszki.
Niestety trzeba pogodzić się z faktem, że Lubaczów staje się miastem ludzi w wieku podeszłym. Brak perspektyw na znalezienie pracy, czy też chęć spróbowania swoich sił za granicą powodują, że młodzi ludzie przeważnie z Lubaczowa wyjeżdżają, a ci, którzy zostają, mają świadomość, że młodość nie trwa wiecznie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Szybko będziecie te ławki demontowali, Lubaczowianie, kiedy zorientujecie się, że te ławeczki oblegają piwoszanie... Piszę to doświadczony przykładem innych miasteczek i uliczek...
Szybko będziecie te ławki demontowali, Lubaczowianie, kiedy zorientujecie się, że te ławeczki oblegają piwoszanie... Piszę to doświadczony przykładem innych miasteczek i uliczek...