Trwa remont budynku, w którym mieści się ośrodek zdrowia w Radymnie. Jeśli miasto znajdzie wykonawcę, to już wkrótce mocno zmieni się teren wokół niego – m.in. poprawione zostanie ogrodzenie, a na Nadbrzeżnej powstanie parking.
Jak deklaruje burmistrz M. Piziurny ogłoszenie przetargu na wykonanie rewitalizacji okolic radymniańskiej przychodni to kwestia dni. Jeśli w tym postępowaniu uda się wyłonić wykonawcę, wiele wskazuje na to, że już wkrótce ta część miasta mocno się zmieni. Najpilniejsza sprawa to osuwisko na trawniku przed ośrodkiem[paywall]. – Założyliśmy drewniane podpory, gdyby nie one, przejścia w tym miejscu już by nie było – ocenia skalę problemu M. Piziurny. Podmyty grunt trzeba więc rzetelnie ustabilizować, a potem przełożyć kostkę. Prace mają obejmować także poprawę ogrodzenia choć magistrat na razie nie podaje, jaki będzie ich szczegółowy zakres. Razem z wymienionymi wyżej poprawkami powstać ma potrzebny parking przy przychodni wzdłuż ulicy Nadbrzeżnej. To miejsce, które od dawna wykorzystywane jest w tej funkcji, a parkuje się tam na „dziko”, teren jest nieutwardzony i w mokrych porach parkowanie jest tam albo kłopotliwe albo niemożliwe. – Powstanie w tym miejscu kilkanaście nowych miejsc parkingowych, które będą mogły służyć zarówno pacjentom przyjeżdżającym do ośrodka, jak mieszkańcom załatwiającym swoje sprawy na Rynku – zapowiada burmistrz. To jednak nie koniec zmian zmierzających do zwiększenia liczby miejsc postojowych w obrębie ścisłego centrum miasta. – Mamy podpisaną umowę na zmianę organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulicy Legionów, z Nadbrzeżną i Kilińskiego – informuje burmistrz. – Zmieni się układ dróg z pierwszeństwem przejazdu, a Kilińskiego stanie się jednokierunkową, co pozwoli na pozyskanie kilku kolejnych miejsc, gdzie można zostawić samochód – wyjaśnia.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze