Strażacy ochotnicy z jednostek OSP działających na terenie gmin Żurawica oraz Orły mają powody do zadowolenia. Właśnie wzbogacili się o nowy sprzęt ratowniczy, który został zakupiony w ramach dotacji celowej z Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Ministerstwo Sprawiedliwości.
Uroczystość przekazania nowego wyposażenia strażakom odbyła się w połowie czerwca, w Bolestraszycach. Poprzedziła ją msza św. celebrowana przez proboszcza tutejszej parafii Jerzego Kędzierskiego.
Zaproszeni na wydarzenie zgromadzili się w miejscowej Villi Bolestraszyce, gdzie zaplanowano część oficjalną, na której nie zabrakło strażaków z obu jednostek OSP, a także przedstawicieli władz różnego szczebla. Z ramienia ministerstwa w spotkaniu wziął udział wiceminister resortu sprawiedliwości Marcin Warchoł.
Wśród gości byli też: senator Mieczysław Golba, wicewojewoda podkarpacki Lucyna Podhalicz, radna Sejmiku Województwa Podkarpackiego Anna Huk, gospodarze gminy Orły i Żurawica Bogusław Słabicki i Krzysztof Składowski. W stronę tych ostatnich skierowano słowa uznania wobec zakończonych sukcesem starań, mających na celu pozyskanie funduszy na nowy sprzęt ratowniczy dla jednostek działających na podległym im terenie.
Fundusz Sprawiedliwości, z którego zakupiony został sprzęt dla strażaków OSP, rozporządza pieniędzmi zasądzanymi od sprawców przestępstw. Służą one potem pokrzywdzonym i ratują życie.
A to właśnie strażacy ochotnicy pojawiają się przeważnie pierwsi na miejscu wypadków drogowych, często jeszcze przed innymi służbami, a pierwsze minuty po zdarzeniu są decydujące dla życia i zdrowia ludzkiego, dlatego tak ważne jest profesjonalne wyposażenie tych jednostek.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze