Reklama

Nowy sprzęt dla strażaków ochotników z naszego regionu [ZDJĘCIA]

Strażacy ochotnicy z jednostek OSP działających na terenie gmin Żurawica oraz Orły mają powody do zadowolenia. Właśnie wzbogacili się o nowy sprzęt ratowniczy, który został zakupiony w ramach dotacji celowej z Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Ministerstwo Sprawiedliwości.

Uroczystość przekazania nowego wyposażenia strażakom odbyła się w połowie czerwca, w Bolestraszycach. Poprzedziła ją msza św. celebrowana przez proboszcza tutejszej parafii Jerzego Kędzierskiego.

Zaproszeni na wydarzenie zgromadzili się w miejscowej Villi Bolestraszyce, gdzie zaplanowano część oficjalną, na której nie zabrakło strażaków z obu jednostek OSP, a także przedstawicieli władz różnego szczebla. Z ramienia ministerstwa w spotkaniu wziął udział wiceminister resortu sprawiedliwości Marcin Warchoł.

Wśród gości byli też: senator Mieczysław Golba, wicewojewoda podkarpacki Lucyna Podhalicz, radna Sejmiku Województwa Podkarpackiego Anna Huk, gospodarze gminy Orły i Żurawica Bogusław Słabicki i Krzysztof Składowski. W stronę tych ostatnich skierowano słowa uznania wobec zakończonych sukcesem starań, mających na celu pozyskanie funduszy na nowy sprzęt ratowniczy dla jednostek działających na podległym im terenie.

Fundusz Sprawiedliwości, z którego zakupiony został sprzęt dla strażaków OSP, rozporządza pieniędzmi zasądzanymi od sprawców przestępstw. Służą one potem pokrzywdzonym i ratują życie.

A to właśnie strażacy ochotnicy pojawiają się przeważnie pierwsi na miejscu wypadków drogowych, często jeszcze przed innymi służbami, a pierwsze minuty po zdarzeniu są decydujące dla życia i zdrowia ludzkiego, dlatego tak ważne jest profesjonalne wyposażenie tych jednostek.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama