Reklama

O bezpieczeństwie w cyberdżungli i nie tylko. Mundurowi edukowali młodych

Od początku lutego przeworscy policjanci przeprowadzili aż 17 spotkań ze szkolną młodzieżą, poświęconych zagrożeniom, jakie mogą na młodych ludzi czyhać w sieci. Tematem numer jeden była cyberprzemoc, która w wirtualnej rzeczywistości staje się coraz bardziej powszechna, a także odpowiedzialność prawna nieletnich.

Spotkania z dziećmi i młodzieżą w większości miały formułę online ze względu na przeniesienie nauki klas starszych do sieci i były prowadzone w ramach działań profilaktycznych „Luty miesiącem bezpiecznego internetu”.

Tematyka dotyczyła głównie kwestii cyberprzemocy, bo[paywall] to właśnie młodzi ludzie – jako grupa intensywnie korzystająca z internetu – są szczególnie narażeni na bycie ofiarą, ale też sprawcą przestępstw przy użyciu elektronicznych środków komunikacji.


Stąd tak ważne jest uświadamianie im, że poza korzyściami i możliwościami, jakie one dają, mogą być też źródłem zagrożeń, wynikających z niewłaściwego ich wykorzystywania.

O tym oraz o odpowiedzialności karnej nieletnich, jak również konsekwencjach prawnych postępowania niezgodnego z obowiązującymi przepisami prawa i normami społecznymi policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Przeworsku rozmawiali do tej pory z grupą ponad 550 dzieci i nauczycieli z terenu powiatu przeworskiego.

Spotkania obfitowały w przykłady ryzykownych zachowań i wskazówki dotyczące tego, jak reagować na niebezpieczeństwa czyhające w sieci i jak zapobiegać niektórym zjawiskom, by nie stać się ofiarą cyberprzestępcy.

Reklama


fot.KPP Przeworsk
ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości