Reklama

O przemijaniu... maszyn

26/03/2015 11:09

Do minionego piątku (20 bm.) w budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Przeworsku można było podziwiać prace rodzimego fotografa Zbigniewa Polita.

– Wszystkie maszyny, które są na zdjęciach, dostały nowe życie. Nie są już wprawdzie w użytku, ale ktoś, pochylając się nad nimi, dostrzegł w nich piękno, odrestaurował je i na nowo udostępnił ludziom – podkreślił autor wystawy Zbigniew Polit.


fot.Zbigniew Polit

– Skąd tytuł Pamiętajcie o maszynach? Bo myśmy je stworzyli i przez długie lata nam służyły. Teraz, kiedy technologia się zmieniła, stały się niepotrzebne. Wyrzucamy je, traktując jak śmieci. Myślę jednak, że powinniśmy mieć do nich szacunek – wyjaśnił.

 Zdjęcia, które złożyły się na wystawę, wykonywane zostały w ciągu kilku ostatnich lat. Artysta odnajdywał tematy do fotografii w różnych miejscach na terenie kraju: kopalniach, starych fabrykach, opuszczonych zakładach...

 Zbigniew Polit fotografią zainteresował się jeszcze w latach 70. Później jednak miał długą przerwę w działalności artystycznej. Do aktywnej i ambitnej fotografii powrócił 5 lat temu. Na swoim koncie ma wiele wystaw w całej Polsce, a teraz również na Litwie. Fotografik na co dzień mieszkający w Jarosławiu na swoich zdjęciach przedstawia przede wszystkim: akrobacje lotnicze, maszyny, polskie krajobrazy i ruiny polskich zamków.

Reklama


fot.Zbigniew Polit
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama