Do minionego piątku (20 bm.) w budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Przeworsku można było podziwiać prace rodzimego fotografa Zbigniewa Polita.
– Wszystkie maszyny, które są na zdjęciach, dostały nowe życie. Nie są już wprawdzie w użytku, ale ktoś, pochylając się nad nimi, dostrzegł w nich piękno, odrestaurował je i na nowo udostępnił ludziom – podkreślił autor wystawy Zbigniew Polit.
– Skąd tytuł Pamiętajcie o maszynach? Bo myśmy je stworzyli i przez długie lata nam służyły. Teraz, kiedy technologia się zmieniła, stały się niepotrzebne. Wyrzucamy je, traktując jak śmieci. Myślę jednak, że powinniśmy mieć do nich szacunek – wyjaśnił.
Zdjęcia, które złożyły się na wystawę, wykonywane zostały w ciągu kilku ostatnich lat. Artysta odnajdywał tematy do fotografii w różnych miejscach na terenie kraju: kopalniach, starych fabrykach, opuszczonych zakładach...
Zbigniew Polit fotografią zainteresował się jeszcze w latach 70. Później jednak miał długą przerwę w działalności artystycznej. Do aktywnej i ambitnej fotografii powrócił 5 lat temu. Na swoim koncie ma wiele wystaw w całej Polsce, a teraz również na Litwie. Fotografik na co dzień mieszkający w Jarosławiu na swoich zdjęciach przedstawia przede wszystkim: akrobacje lotnicze, maszyny, polskie krajobrazy i ruiny polskich zamków.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze