Tak mówił prof. Dariusz Rosati, poseł do Parlamentu Europejskiego podczas spotkania z mieszkańcami Przemyśla. Towarzyszyła mu europosłanka Elżbieta Łukacijewska.
Europosłowie podkreślali, że jeszcze 2 lata temu Polska była liderem wśród krajów europejskich na wielu płaszczyznach. Wymieniali, że naszemu krajowi udało się wyjść obronną ręką z kryzysu gospodarczego, byliśmy krajem stawianym za przykład który by uznawany za dobrego partnera. – Ostatnia perspektywa[paywall] budżetowa to jest ogromny sukces Polski poprzedniego rządu, 300 miliardów złotych, największy budżet dla Unii Europejskiej, wszyscy patrzyli: Polska jest prymusem, Polsce się udało zdobyć tyle pieniędzy, Polska dobrze je wykorzystuje, idzie do przodu – mówiła E. Łukacijewska.
– Wszystkie kraje wpadły w recesję, we wszystkich nastąpił bardzo duży spadek produkcji, tylko Polsce się udało – mówił D. Rosati. – Te czasy niestety się skończyły. Po dwóch latach Polska traci przyjaciół, wpływy i pieniądze. Chcę to bardzo wyraźnie powiedzieć – podkreślił. – Polska polityka zagraniczna zeszła na manowce. Trochę się na tym znam, bo jakiś czas temu pracowałem w MSZ-ie – kontynuował.
Stwierdził, że mamy najgorsze stosunki z Niemcami od 1989 r. Zaznaczył, że o ile zimne relacje z Moskwą są uzasadnione, to te z naszymi zachodnimi sąsiadami są zupełnie niezrozumiałe. Według D. Rosatiego nie ma najmniejszej szansy na otrzymanie przez Polskę od Niemiec jakichkolwiek odszkodowań za II wojnę światową. – Rząd nie wystąpił o te pieniądze i nie wystąpi, mogę przyjąć każdy zakład. Wszyscy wiemy, że żadnych pieniędzy się nie dostanie. Chodzi o wzbudzenie lęku przed Niemcami i budzenie niechęci. Prezes Kaczyński wywołał w Polakach szereg lęków – uznał.
D. Rosati powiedział, że bez Niemiec w Europie niewiele da się załatwić, a jest to drugi co do wielkości kraj, który ma znaczący głos w Unii.
Politycy Platformy krytykowali rządy PiS także w polityce krajowej, a program 500+ uznali za narzędzie do kupienia sobie poparcia. E. Łukacijewska sugerowała, że podwyżki cen w handlu i usługach to również wina rządu. D. Rosati stwierdził, że partia J. Kaczyńskiego doszła do władzy w oparciu o same kłamstwa, a pomysły tej partii to sposób na wyludnienie kraju. – Powtórzy się scenariusz Grecji, pytanie czy za 2, czy za 4 lata – powiedział.
Podczas spotkania była także możliwość zadawania pytań. Autor jednego z nich zastanawiał się, kogo sprowadzić na Podkarpacie, żeby PO wygrała tutaj z PiS-em. Padła także sugestia, aby wzdłuż południowej granicy ustawić stacje nadawcze, które niczym Radio Wolna Europa będą przekazywać to, co się dzieje w polskiej polityce.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.>>Polska traci przyjaciół, wpływy i pieniądze<<Nawet więcej.Na naszych oczach, rozgrywa się dramat narodowy, niszczenia państwa, obronności kraju i naszej integracji wewnętrznej oraz integracji z cywilizowanym światem. A społeczeństwo, jak zaczarowane, nie potrafi się bronić.Wszechobecny prymitywny nepotyzm, zawiść, żądza odwetu zgrai nieudaczników - misiewiczyzm i klerykalizacja na niespotykaną skalę.PiS z Polski zrobił sobie prywatny, średniowieczny folwark.No, ale jeżeli ludzie na stanowiskach, wykształceni wszechstronnie, mający wiedzę, wpływy i możliwości - nie mogą sobie poradzić z drugoligowym, zakompleksionym politykiem, któremu nigdy nie udało się wejść na salony politycznych elit, kierowanym żądzą zemsty za niepowodzenia polityczne swoje i swojego brata - to kto ma ratować Ojczyznę? Znowu, my tu na dole, zwykli ludzie albo sponiewierani zafundowaną nędzą emeryci i renciści?
O Przemyślu sobie przypomniała, niebywałe!!!
szkoda ze nie było w Zyciu Podkarpackim wiekszej wzmianki o Marszu 11 listopada.
Na razie, jedynie kto traci to PO . Jest panika, a ja ani myślę głosować na zdrajców
Cała Europa z was leje PISoBOLSZEWICKIE miernoty, oszuści i złodzieje.
Wybory, wybory ... stąd pamięć odświeżona!
W Polsce toczy się dziś co najmniej 619 udokumentowanych postępowań wobec osób, które protestują przeciw polityce obecnego rządu. To procesy sądowe, a także przesłuchania na policji.
I to jest hańba dzisiejszych rządów!!!
Juz sie ciałem nie załatwi stołka i czas wracać .Czas zjada wszystko.
Czy już demencja starcza , że się tego nie pamięta ??? · AFERY PO + PSL · Afera taśmowa, która pokazała, że „państwo polskie istnieje tylko teoretycznie” · Afera Amber Gold – usilnie zamiatana pod dywan · Afera reprywatyzacyjna · Afera stoczniowa – czyli doprowadzenie polskich stoczni do upadku Afera hazardowa · Próba doprowadzenia LOT do upadłości · Afera autostradowa, która doprowadziła polskie firmy do upadłości · Afera stadionowa · Afera wyciągowa · Skok na OFE i ograbienie Polaków z połowy oszczędności emerytalnych zgromadzonych w funduszach (153 mld zł) · Afera z KGHM · Afera z Elewarrem · Afera stanowiskowa - Platforma wzięła 140 tysięcy stanowisk, PSL - 60 tysięcy! · Skandal z budową gazoportu w Świnoujściu i dostawami gazu z Kataru · Afera atomowa – Sam wybór lokalizacji trwał kilka lat, projekt budowy elektrowni atomowych pochłaniał ogromne pieniądze, które przeznaczano na tajemnicze cele. Jednym z nich jest przekazania 11 mln zł dla klubu sportowego · Podwyższenie podatku VAT do 23 proc. Na artykuły dziecięce wzrósł drastycznie z 8 do 23 proc. · Gigantyczne zadłużenie kraju - z 530 mld zł do blisko 1 bln zł · Podwyższenie o 1/3 składki rentowej (ZUS) dla przedsiębiorców · Podniesienie akcyzy na paliwo · Wprowadzenie nowego podatku paliwowego - tzw. opłaty zapasowej · Likwidacja ulg podatkowych (budowlana, internetowa) · Zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego · Nałożenie na Lasy Państwowe gigantycznego haraczu - podatek od przychodu, a nie dochodu, co miało wzbogacić budżet państwa o 800 mln zł · Przyjęcie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego · Podjęcie prac nad wprowadzeniem podatku smartfonowego i tabletowego · Podjęcie prac nad wprowadzeniem podatku audiowizualnego · Przyjęcie ustawy o ograniczeniu dostępu obywateli do informacji publicznej · Przyjęcie ustawy o ograniczeniu wolności zgromadzeń · Próba nocnej zmiany Konstytucji RP, która umożliwiłaby sprzedaż Lasów Państwowych · Podpisanie z Rosją fatalnej umowy gazowej, na mocy której mieliśmy najdroższy gaz w Europie – jenerał PAWLAK · Zatajenie raportu obnażającego nieprawidłowości ZUS · Wyprzedaż majątku narodowego za prawie 60 mld zł – pozbywanie się spółek strategicznych takich jak Azoty Tarnów · Osłabianie bezpieczeństwa i ograniczenie potencjału militarnego · Przyjęcie ustawy o „bratniej pomocy” - tzw. ustawa 1066, pozwalająca na obecność w Polsce zagranicznych służb i funkcjonariuszy · Prowadzenie polityki zagranicznej, która uzależniała Polskę od silnych państw i osłabiała jej suwerenność · Kilkuletni paraliż legislacyjny w sprawie wydobywania gazu łupkowego · Zgoda na wprowadzenie do Polski GMO · Masowa inwigilacja obywateli · Potężne osłabienie publicznej służby zdrowia · Wydłużenie obowiązku pracy o 7 lat u kobiet i 2 lata u mężczyzn, pomimo protestów i wniosku o referendum ws. wieku emerytalnego · Wprowadzenie obowiązku szkolnego dla 6-latków, pomimo sprzeciwu społecznego · Ponad 2 mln Polaków żyło w skrajnej biedzie, w tym aż 700 tys. dzieci To tylko część grzechów poprzedniego rządu. PO i PSL maja ich na politycznym sumieniu bardzo wiele. Pewnie dlatego tak głośno krzyczą i zamiast merytorycznej debaty, toczą emocjonalną i siłową walkę z rządem Strach przed rozliczeniem win musi być więc ogromny.
Broń boże nie bronię poprzedniego rządu ale Zenek - kłamiesz, czyli oszukujesz po prostu. Przeczytaj to jeszcze raz, chociaż chwilę wysil się.Nie usprawiedliwia Cię to, że wszyscy w pisie tak mają.
Uprawianie polityki służy głównie politykom, nabijają swoją kabzę,pomnażają majątek swój i rodziny. Bez względu na opcję. Dopóki nie wprowadzi się dla nich kar za mówienie nieprawdy, za wprowadzanie w błąd,za skłócanie społeczeństwa, budowanie niechęci ,często nienawiści, to powinno w najlepszym przypadku spotykać ich obrzucanie zgniłymi jajami czy owocami lub warzywami. Podreślam : ZGNIłYMI, tworzą zgniliznę to należy ich zgnilizną traktować.
Znowu bzdety i ogólniki powiem tak w dddddd..... mam elity europejskie bo to żadne elity bez wykształcenia z dyplomem bibliotekarza, alkoholik junckier czy cośnapiszcie o prawdziwych ludziach którzy dzięki Waszej unii poniewierają się po swieciei przestancie pier.... na temat tego że inteligencja jest w tym krajuprzecież to całe PO to papiery ma za flaszke kupione nie mówiąc o egzaminach znam paru gości od Was piękne słowa już nie wystarczą
a tak na marginesie w PObolszewi same blondyny z dużymi oczamizbieg okoliczności czy co
wez chlopie na czkawkę bo ci się koryto konczy w PO
>>Polska traci przyjaciół, wpływy i pieniądze<<Nawet więcej.Na naszych oczach, rozgrywa się dramat narodowy, niszczenia państwa, obronności kraju i naszej integracji wewnętrznej oraz integracji z cywilizowanym światem. A społeczeństwo, jak zaczarowane, nie potrafi się bronić.Wszechobecny prymitywny nepotyzm, zawiść, żądza odwetu zgrai nieudaczników - misiewiczyzm i klerykalizacja na niespotykaną skalę.PiS z Polski zrobił sobie prywatny, średniowieczny folwark.No, ale jeżeli ludzie na stanowiskach, wykształceni wszechstronnie, mający wiedzę, wpływy i możliwości - nie mogą sobie poradzić z drugoligowym, zakompleksionym politykiem, któremu nigdy nie udało się wejść na salony politycznych elit, kierowanym żądzą zemsty za niepowodzenia polityczne swoje i swojego brata - to kto ma ratować Ojczyznę? Znowu, my tu na dole, zwykli ludzie albo sponiewierani zafundowaną nędzą emeryci i renciści?
O Przemyślu sobie przypomniała, niebywałe!!!
szkoda ze nie było w Zyciu Podkarpackim wiekszej wzmianki o Marszu 11 listopada.