Reklama

O ustawkach i biciu piany

29/07/2020 07:51

Uważni czytelnicy Życia Podkarpackiego na pewno zauważyli: wdzięcznym i powracającym tematem w redakcyjnych komentarzach są dyskusje przemyskich rajców. I tym razem, podczas sesji w ubiegłym tygodniu, samorządowcy znad Sanu ponownie dali pokaz kwiecistych wzajemnych oskarżeń.

Nie szczędząc sobie porównań do działań gangsterskich, mafijnych. Sytuacja nie zmienia się od początku tej kadencji. Z jedną różnicą: wcześniej stroną mocno krytykującą była koalicja mniejszościowa (PiS, Regia Civitas, SLD), a obecnie po zmianie układu sił kontratak przeprowadza popierająca prezydenta Wojciecha Bakuna mniejszość (PO, Wspólnie dla Przemyśla).

I może byłoby to nawet śmieszne (trochę śmiechu nikomu jeszcze nie zaszkodziło), gdyby nie cierpiał na tym wizerunek Przemyśla. Ale pal licho wizerunek. Jak ktoś obsrewuje przebieg sesji, to widzi wyraźnie: kwestie merytoryczne zdają się nie za bardzo zajmować rajców. Może chodzi o transmisję na żywo. Wiadomo, kamera nie znosi nudziarstwa. Emocji przy wnikliwym analizowaniu kwestii formalnoprawnych, na przykład podczas analizowaniu poprawności przyjmowanych uchwał, tyle co kot napłakał. Wszyscy od razu zasypiają. A tak: gdy jeden radny drugiemu radnemu zasunie gadkę o ustawkach i biciu piany, od razu robi się ciekawie. I chociaż tyle w tym prawdy, co kot napłakał, to po nudzie ani śladu. Jednak czy o to powinno chodzić radnym? O atrakcyjność, o ładny wygląd i oglądalność? I kto komu mniej lub bardziej inteligentnie przyłoży?

Sytuacja w przemyskiej radzie jest coraz bardziej patowa. Nie było i nie ma współpracy rady jako całości nawet przy najbardziej oczywistych projektach. Prezydent Wojciech Bakun o ile wcześniej miał kruchą większość i oparcie przynajmniej na przemyskim poletku, to obecnie utracił nawet to, a co dopiero mówić o przekonywaniu do swoich pomysłów marszałka województwa, wojewodę czy rząd w Warszawie. Chcę jednak wierzyć, pewnie naiwnie, że optyka myślenia dobrem wspólnym, dobrem wszystkich mieszkańców Przemyśla weźmie górę. Ostatecznie właśnie dla nich radni oraz prezydent sprawują mandat, przez nich są opłacani z podatków, więc Panie i Panowie traktujcie poważnie swoje wyborcze zobowiązania.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2020-07-29 08:30:28

    Posiedzenia szanownej Rady powinny odbywać sie w piaskownicy gdzie będzie obowiązywała tylko jedyna zasada.Do piaskownicy nie sikamy

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    i.kropka - niezalogowany 2020-07-29 08:55:09

    Wcześniej też tak było na sesjach, tylko kamer nie było, ale było ok panie redaktorze ? Jak poszła działka nieopodal stoku za 400tyś, a teraz jest w sprzedaży za 2mln to jest spoko panie redaktorze ? Jak powstawał szkieletor na kopcu i nie został dokończony to też było ok panie redaktorze ? Znajdź pan sobie jakieś inne pole do PRZEMYŚLeń, bo gazeta Ci upada

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Mieszkaniec - niezalogowany 2020-07-29 13:12:28

    Rzeczywiście oglądając transmisję obrad  "Wysokiej Rady" czuję wstyd i zażenowanie, że ci ludzie nas reprezentują. Jedno co rzuca się w oczy, to to, że Radni bez przerwy korzystają z telefonów... Jak dla mnie to przejaw braku szacunku, do innych radnych a także do wyborców, którzy obserwują transmisję sesji przez internet. Może na telefon otrzymują od kogoś instrukcje co mówić, jak głosować? Słabe... Propozycja jest taka: zakazać używania telefonów podczas trwania sesji Rady. Co wy na to? 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama