30 maja w Przemyślu odbyły się wojewódzkie obchody Dnia Strażaka, połączone ze 150. rocznicą utworzenia w mieście zawodowej straży pożarnej.
Święto strażaków rozpoczęła msza św. w archikatedrze. Następnie na Rynku odbył się uroczysty apel. Podkarpacki Komendant Wojewódzki PSP, nadbryg. Bogdan Kuliga, przywitał gości i pododdziały i podkreślił wielkie zaangażowanie strażaków w zwalczanie zagrożeń [paywall] i minimalizowanie strat. Następnie obyło się wręczenie odznaczeń państwowych i resortowych, aktów nominacji na wyższe stopnie służbowe oraz innych wyróżnień. Głos zabrali też zaproszeni goście. Kolejnym punktem uroczystości było wbijanie gwoździ w tablicę upamiętniającą 150 lat istnienia w Przemyślu Zawodowej Straży Pożarnej. Uroczystość na Rynku zakończyła defilada pododdziałów, a po niej goście przeszli do gmachu głównego Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej, gdzie nastąpiło otwarcie wystawy obrazującej 150-letnią historię Zawodowej Straży Pożarnej w Przemyślu.

Tablica upamiętniająca 150 lat istnienia w Przemyślu Zawodowej Straży Pożarnej.
W uroczystościach Dnia Strażaka wzięli udział: zastępca komendanta głównego PSP nadbryg. Marek Kowalski, podkarpacki komendant wojewódzki nadbryg. Bogdan Kuliga, wicewojewoda podkarpacki Grażyna Borek, wicemarszałek województwa podkarpackiego Maria Kurowska, posłowie Marek Rząsa, Piotr Tomański i Mieczysław Golba, senator Andrzej Matusiewicz, prezydent Przemyśla Robert Choma, starosta przemyski Jan Pączek, ks. bp Adam Szal, kapelan krajowy strażaków PSP ks. bryg. Jan Krynicki oraz przedstawiciele służb mundurowych i delegaci jednostek PSP z terenu województwa podkarpackiego.

Odznaczeni i nominowani oraz goście na schodach rycerskich.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze