Już osiem lat minęło od katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, w której życie straciło 96 osób, członków polskiej delegacji, w tym prezydent Lech Kaczyński wraz z małżonką. 78 lat upłynęło od mordu, jakiego dokonało rosyjskie NKWD na polskich oficerach w Katyniu. W ubiegły wtorek, 10 bm., Jarosław oddał hołd ich pamięci.
Uroczystości smoleńsko-katyńskie odbyły się w kościele pw. Chrystusa Króla w Jarosławiu 10 kwietnia br. We mszy koncelebrowanej przez metropolitę archidiecezji przemyskiej abpa Adama Szala wzięli udział[paywall]przedstawiciele rodzin smoleńskich i katyńskich, burmistrz Waldemar Paluch i jego obaj zastępcy, przedstawiciele rady miasta oraz służb mundurowych, reprezentanci biur poselskich i senatorskich, pracownicy miejskich instytucji, związków, stowarzyszeń, uczelni, wreszcie licznie zgromadzona młodzież i dzieci z jarosławskich szkół. W homilii abp A. Szal mówił: – W kolejną rocznicę katastrofy smoleńskiej i w rocznicę Katynia gromadzimy się po to, aby wspominać i modlić się w intencji tych, którzy tam zginęli. Chcemy sięgać do przeszłości, patrzeć na nasze korzenie w perspektywie całego narodu, aby ten naród odradzał się do wierności Duchowi Świętemu, do wierności ewangelii, do wierności dekalogowi. Ale chcemy także się modlić, aby nasz naród był zjednoczony, bo właśnie tego nam brakuje. Modlimy się o to, żeby z tych tragedii, które wydarzyły się w ostatnich dziesiątkach lat, Pan Bóg wyprowadził jakieś dobro. A trzeba się modlić, żeby tym dobrem był nie tylko dobrobyt materialny, ale żeby była nim właśnie jedność.
Po mszy uroczystości przeniosły się na plac przed kościołem, pod pomnik Pamięci Narodowej. Tu odśpiewano hymn narodowy, odczytano apel poległych, żołnierze z kompani reprezentacyjnej oddali salwę honorową, a burmistrz i przybyłe delegacje złożyli okolicznościowe wieńce.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.To jest hańba dla żyjących wobec zbrodniczo zamordowanych oficerów WP w Katyniu - zrównanie ich tragedii z wypadkiem lotniczym zaistniałym w wyniku indolencji i nieodpowiedzialności najwyższych osób w państwie w 2010 roku.Czy nikt z oficjeli tej uroczystości nie ma własnego rozumu?Wszyscy tak bezrefleksyjnie jak owieczki poszli składać wieńce czcząc coś czego nie rozumieją? W żadnym z tych wykształconych oficerów z szarotkami na rękawie nie obudził się honor oficera?!Casy spsiały ale dlaczego ludzie spsieli?
Zamiast: "Casy spsiały" winno być "Czasy spsiały" - przepraszam.
Jasny i oczywisty jest związek tych dwóch tragicznych zdarzeń . Kto tego nie rozumie , to nie chce albo nie potrafi .
Tak,tak - tak jak "oczywisty jest związek z czczeniem żydowskiego obywatela w roli króla Polski".
kasander masz racje ale pamietaj o tym że wybory ,wybory blisko i beda robic duzo glupsze rzeczy i kompletnie bezmyslne aby być ,zaistniec a glupi naród kupi,spsieli ludzie spsieli
To jest hańba dla żyjących wobec zbrodniczo zamordowanych oficerów WP w Katyniu - zrównanie ich tragedii z wypadkiem lotniczym zaistniałym w wyniku indolencji i nieodpowiedzialności najwyższych osób w państwie w 2010 roku.Czy nikt z oficjeli tej uroczystości nie ma własnego rozumu?Wszyscy tak bezrefleksyjnie jak owieczki poszli składać wieńce czcząc coś czego nie rozumieją? W żadnym z tych wykształconych oficerów z szarotkami na rękawie nie obudził się honor oficera?!Casy spsiały ale dlaczego ludzie spsieli?
Zamiast: "Casy spsiały" winno być "Czasy spsiały" - przepraszam.
Jasny i oczywisty jest związek tych dwóch tragicznych zdarzeń . Kto tego nie rozumie , to nie chce albo nie potrafi .