Święto Wojska Polskiego obchodzone jest 15 sierpnia, na pamiątkę symbolicznego zdarzenia. Zatrzymanie bolszewików pod Warszawą w 1920 roku było okazją do upamiętnienia wszystkich walk w obronie ojczyzny na uroczystości patriotycznej w Oleszycach.
Święto przypadające w dniu Wniebowzięcia Matki Bożej rozpoczęło się od[paywall] uroczystej mszy świętej w kościele parafialnym pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Oleszycach, odprawionej w intencji poległych żołnierzy. Refleksja ks. Józefa Dudka dotyczyła patriotycznej tożsamości, którą jest nierozerwalność ojczyzny z Bogiem.
Później delegacje samorządowe wraz z delegacją Związku Kombatantów RP i byłych Więźniów Politycznych i poczty sztandarowe udały się na Bachory, gdzie w części oficjalnej głos zabrali zastępca burmistrza Robert Brudniak, pełniący obowiązki prezesa oleszyckiego oddziału Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych Julian Habało, starosta lubaczowski Józef Michalik i ksiądz Józef Dudek.
Na zakończenie złożono kwiaty przy pomniku i wysłuchano występu pieśni patriotycznych zespołu „Cztery Pory Roku”.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze