Reklama

Obchody pamięci o wolności i niepodległości

18/08/2016 11:00

Święto Wojska Polskiego obchodzone jest 15 sierpnia, na pamiątkę symbolicznego zdarzenia. Zatrzymanie bolszewików pod Warszawą w 1920 roku było okazją do upamiętnienia wszystkich walk w obronie ojczyzny na uroczystości patriotycznej w Oleszycach.

Święto przypadające w dniu Wniebowzięcia Matki Bożej rozpoczęło się od[paywall] uroczystej mszy świętej w kościele parafialnym pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Oleszycach, odprawionej w intencji poległych żołnierzy. Refleksja ks. Józefa Dudka dotyczyła patriotycznej tożsamości, którą jest nierozerwalność ojczyzny z Bogiem.

Później delegacje samorządowe wraz z delegacją Związku Kombatantów RP i byłych Więźniów Politycznych i poczty sztandarowe udały się na Bachory, gdzie w części oficjalnej głos zabrali zastępca burmistrza Robert Brudniak, pełniący obowiązki prezesa oleszyckiego oddziału Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych Julian Habało, starosta lubaczowski Józef Michalik i ksiądz Józef Dudek.

Na zakończenie złożono kwiaty przy pomniku i wysłuchano występu pieśni patriotycznych zespołu „Cztery Pory Roku”.


JZ
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama