Reklama

Obchody Święta Niepodległości w Przemyślu [GALERIA]

11/11/2015 17:21

Wielu przemyślan na obchody Święta Niepodległości przyszło z dziećmi. Główne uroczystości odbyły się przy Pomniku Orląt Przemyskich.

Rozpoczęła je msza święta w archikatedrze w intencji ojczyzny z udziałem pocztów sztandarowych, kompanii honorowej Wojska Polskiego, orkiestry i chóru „Magnificat”.

Po liturgii uczestnicy udali przed Pomnik Orląt Przemyskich. po drodze złożyli kwiaty przy popiersiu i tablicy poświęconych marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu.

Po odśpiewaniu hymnu narodowego i przemówieniach, został odczytany apel pamięci, żołnierze oddali salwę honorową, a chętni złożyli kwiaty.

Po zakończeniu oficjalnej części przyszedł czas na śpiewanie pieśni patriotycznych prowadzone przez Towarzystwo Przyjaciół Przemyśla i Regionu. TPPiR zapewniło także dla uczestników uroczystości grochówkę i herbatę.

Reklama

Dzisiejszego dnia działacze SLD, jak co roku, złożyli kwiaty na symbolicznym grobie Hermana Liebermana, posła z okresu dwudziestolecia wojennego, znanego w Przemyślu adwokata oraz działacza politycznego i społecznego.

Wśród imprez towarzyszących znalazły się: rajd pieszy „Śladami walk o Przemyśl 1918”, mistrzostwa Przemyśla w tenisie stołowym, koncert w bazylice archikatedralnej w ramach XXXII Przemyskiej Jesieni Muzycznej w wykonaniu połączonych chórów i orkiestry Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych i Towarzystwa Muzycznego w Przemyśl.

Reklama

O na Zamku Kazimierzowskim 19.00 rozpocznie się koncert pieśni patriotycznych „Z pieśnią do niepodległości” prowadzony przez połączone chóry I Liceum Ogólnokształcącego i 5 Gimnazjum pod dyrekcją Piotra Szelążka.


pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    a - niezalogowany 2015-11-11 23:14:47

    wspaniałe święto, a tak naprawdę Polacy to dumny naród

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    b - niezalogowany 2015-11-12 13:05:41

    Ta akurat. Co w tym "święcie" wspaniałego? No chyba że jest wolny dzień. Dumny naród? Z czego? Może raczej durny i dający się dymać

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    wega - niezalogowany 2015-11-12 19:09:11

    b nigdy tego nie zrozumiesz oj nigdy ale tak ma być i koniec...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama