Wielu przemyślan na obchody Święta Niepodległości przyszło z dziećmi. Główne uroczystości odbyły się przy Pomniku Orląt Przemyskich.
Rozpoczęła je msza święta w archikatedrze w intencji ojczyzny z udziałem pocztów sztandarowych, kompanii honorowej Wojska Polskiego, orkiestry i chóru „Magnificat”.
Po liturgii uczestnicy udali przed Pomnik Orląt Przemyskich. po drodze złożyli kwiaty przy popiersiu i tablicy poświęconych marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu.
Po odśpiewaniu hymnu narodowego i przemówieniach, został odczytany apel pamięci, żołnierze oddali salwę honorową, a chętni złożyli kwiaty.
Po zakończeniu oficjalnej części przyszedł czas na śpiewanie pieśni patriotycznych prowadzone przez Towarzystwo Przyjaciół Przemyśla i Regionu. TPPiR zapewniło także dla uczestników uroczystości grochówkę i herbatę.
Dzisiejszego dnia działacze SLD, jak co roku, złożyli kwiaty na symbolicznym grobie Hermana Liebermana, posła z okresu dwudziestolecia wojennego, znanego w Przemyślu adwokata oraz działacza politycznego i społecznego.
Wśród imprez towarzyszących znalazły się: rajd pieszy „Śladami walk o Przemyśl 1918”, mistrzostwa Przemyśla w tenisie stołowym, koncert w bazylice archikatedralnej w ramach XXXII Przemyskiej Jesieni Muzycznej w wykonaniu połączonych chórów i orkiestry Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych i Towarzystwa Muzycznego w Przemyśl.
O na Zamku Kazimierzowskim 19.00 rozpocznie się koncert pieśni patriotycznych „Z pieśnią do niepodległości” prowadzony przez połączone chóry I Liceum Ogólnokształcącego i 5 Gimnazjum pod dyrekcją Piotra Szelążka.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.wspaniałe święto, a tak naprawdę Polacy to dumny naród
Ta akurat. Co w tym "święcie" wspaniałego? No chyba że jest wolny dzień. Dumny naród? Z czego? Może raczej durny i dający się dymać
b nigdy tego nie zrozumiesz oj nigdy ale tak ma być i koniec...
wspaniałe święto, a tak naprawdę Polacy to dumny naród
Ta akurat. Co w tym "święcie" wspaniałego? No chyba że jest wolny dzień. Dumny naród? Z czego? Może raczej durny i dający się dymać
b nigdy tego nie zrozumiesz oj nigdy ale tak ma być i koniec...