Reklama

Obwodnice już powstają. Mają być gotowe w tym roku

30/03/2018 18:00

Jeszcze w tym roku pierwsi kierowcy przejadą obwodnicami Oleszyc i Cieszanowa. 27 marca oficjalnie rozpoczęto ich budowę. Łączna wartość inwestycji to ponad 30 milionów złotych.

Obwodnice Cieszanowa i Oleszyc będą drogami o jednym, 3,5-metrowym pasie ruchu w każdym kierunku i szerokich poboczach. Powstaną nowe skrzyżowania, w tym ronda, które w terenie zabudowanym będą mieć chodniki i przejścia dla pieszych. Oprócz tego powstanie[paywall] także most nad rzeką Przerwa, przejścia dla zwierząt, przepusty i system odwodnienia. Zainstalowane zostaną też bariery energochłonne.

Obwodnica Oleszyc będzie miała długość 3,2 km. Rozpocznie się rondem na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 865 (ul. Jarosławska) z drogą wojewódzką nr 867 (ul. Wiejska) i drogą gminną. Dalej pobiegnie stroną północną w kierunku Lubaczowa, przecinając kolejno rzekę Przerwa oraz drogę wojewódzką nr 865 (na skrzyżowaniu powstanie rondo). Zakończy się rondem na drodze wojewódzkiej nr 867, za osiedlem św. Jana, niedaleko skrzyżowania z drogą wojewódzką w kierunku Lubaczowa.

Reklama

Obwodnica Cieszanowa będzie krótsza, bo licząca ok. 1,8 km. Ona również rozpocznie się rondem przy pomniku Jana III Sobieskiego na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 865 z drogami powiatową i miejską. Dalej stroną wschodnią pobiegnie w kierunku drogi wojewódzkiej nr 865 i zakończy się za stacją Orlen przy ul. Tadeusza Kościuszki, płynnie wchodząc do drogi wojewódzkiej nr 865.

Łączny koszt obu inwestycji to ponad 30 mln zł. Pieniądze na to zadanie pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego.

Reklama

Inwestycja wreszcie staje się faktem

Oficjalne wbicie łopaty pod tę inwestycję odbyło się we wtorek, 27 marca. W wydarzeniu wzięli udział m.in.: marszałek Władysław Ortyl, wicewojewoda Lucyna Podhalicz, senator Mieczysław Golba, a także lokalne władze samorządowe i pracownicy firm budujących obwodnice z firm STRABAG i PBI.

Marszałek Władysław Ortyl podkreślał, że o tej inwestycji mówiło się już pół wieku temu i wreszcie staje się ona faktem. – Te inwestycje będą miały na pewno istotny wpływ na rozwój gospodarczy powiatu lubaczowskiego oraz na wzrost bezpieczeństwa jego mieszkańców – mówił W. Ortyl.

Reklama

Wicewojewoda Lucyna Podhalicz twierdziła natomiast, że budowa tych dwóch obwodnic to przykład dbania rządu i władz samorządowych o równomierny rozwój kraju. – To jest przełom w myśleniu o rozwoju mniejszych miejscowości, miast i gmin, które przez lata były  zapomniane – mówiła.

Plac budowy poświęcił ks. Józef Dudek, dziekan dekanatu Cieszanów.

Na rozpoczęcie budowy czeka jeszcze obwodnica Lubaczowa. Prace być może rozpoczną się w tym roku.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    asd2 - niezalogowany 2018-04-01 14:11:40

    świetny obrazek ale beka :D

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    asdf - niezalogowany 2018-04-04 09:11:13

    Niedługo łopat braknie

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    asdf - niezalogowany 2018-04-04 09:16:56

    A co z obwodnicą Przemyśla kiedy powstanie ?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama