Za nami 15. kolejka mistrzowskich zmagań w FOGO Futsal Ekstraklasie. Ostatnia w I rundzie zmagań. Jej mistrz Texom Eurobus Przemyśl gościł w sali sportowej w Komprachcicach, gdzie rywalizował z zespołem Dreamana Opole Komprachcice. Wątpliwości żadnych nie było – team Vanildo Neto „przejechał się” po rywalu niczym walec.
Przemyślanie przystąpili do pojedynku w specyficznej sali sportowej w Komprachcicach bez pauzujących za kartki Rubena Santosa i Henrique Diniza oraz zwolnionego Tuukki Pikkarainena, który wyjechał do Finlandii, aby przywitać na świecie swojego potomka. Szansa na więcej minut pojawiła się więc choćby dla Oskara Dmochewicza, Hrihorija Zanki czy debiut dla Sebastiana Pawlaka. Wszyscy pojawili się na parkiecie i pokazali, że są absolutnie pełnoprawnymi członkami tego zespołu. Mecz był zupełnie bez historii, bo przewaga przemyślan w każdym elemencie futsalowego rzemiosła była przygniatająca. Końcowy wynik jest najniższym wymiarem kary dla zespołu z Opola Komprachcic.
Teraz w rozgrywkach trwa czterotygodniowa przerwa. Kolejne spotkania przemyślanie rozegrają na początku 2026 r. Oba wyjazdowe. 3 stycznia zmierzą się w Łodzi z Widzewem Futsal, 7 stycznia w Sierakowicach z WE-MET-em.
Zawodników teamu V. Neto oceniamy w skali od 1 do 10. Klasyfikowani są gracze, którzy spędzili na parkiecie co najmniej 1/4 czasu meczowego. Oceną tzw. bazową jest 5. 10 to klasa światowa, 1 – poniżej krytyki. Oceny są oczywiście subiektywne, więc nie wszyscy będą się z nimi zgadzać. Tak powstanie klasyfikacja na najlepszego zawodnika sezonu. Suma punktów ze wszystkich spotkań pozwoli wyłonić zwycięzcę, na którego czekać będzie miły – mamy nadzieję – upominek na koniec kampanii.
oraz
***
Klasyfikowani są tylko ci zawodnicy, którzy rozegrali 50 procent meczów. Poniżej średnia ocen tych, którzy nie mają za sobą jeszcze połowy meczów w barwach Texom Eurobusu:
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze