Im bliżej centrum, tym gorzej – tak można powiedzieć o stanie słupów sieci elektrycznej wzdłuż ulicy Mickiewicza, jednej z głównych ulic w Lubaczowie.
PGE Dystrybucja Oddział Zamość zapewnia, że jest gotowa do wymiany linii napowietrznej.
– Kolejny etap kablowania zaplanowany został na odcinku od strony Dachnowa do torów. To możemy zapowiedzieć na pewno. Dalszy ciąg prac jest uzależniony od gotowości urzędu miasta. My jesteśmy gotowi, żeby kontynuować – mówi rzecznik PGE Zamość Anna Szuper.
Na słupach energii elektrycznej znajdują się również lampy oświetlenia ulicznego, dlatego wraz z wymianą linii napowietrznej na podziemną konieczne jest ustawienie przez miasto nowych słupów z lampami. – Chcemy, żeby zrobić wszystko podczas tych samych prac – mówi Krzysztof Szpyt.
Burmistrz Lubaczowa zaznacza, że kolejność robót wynika z harmonogramu, a ten zakłada, że najpierw trzeba zająć się ul. Szopena, a dopiero potem Mickiewicza. – Jeśli chodzi o projekty i pozwolenia, jesteśmy gotowi, teraz pozostaje tylko zabezpieczenie pieniędzy w budżecie. W 2015 roku na pewno uda się zająć ulicą Szopena i pewnie częścią ulicy Mickiewicza, ale w jakim zakresie, to zależy od decyzji rady i środków finansowych – mówi Krzysztof Szpyt.

fot.Paweł Bugira
Sprawę słupów poruszył na sesji radny Piotr Kantorski.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze