Reklama

Oddali hołd bohaterom powstania styczniowego [ZDJĘCIA]

26/01/2018 09:30

22 stycznia na jarosławskim Cmentarzu Starym obchodzono 155. rocznicę powstania styczniowego. Wśród uczestników zrywu niepodległościowego nie zabrakło jarosławian, których pamięć uczczono.

Liczni gości przybyli tego dnia, aby złożyć kwiaty pod tablicą pamiątkową. Byli wśród nich przedstawiciele sejmu i senatu, władz lokalnych i urzędu marszałkowskiego, a także służb mundurowych i wielu innych instytucji. Burmistrz Jarosławia Waldemar Paluch oraz starosta jarosławski Tadeusz Chrzan odczytali zebranym gościom i mieszkańcom miasta listy upamiętniające bohaterską walkę o niepodległość Polski, między innymi od marszałka Sejmu RP Marka Kuchcińskiego. Uroczyście odczytano apel poległych i uczczono bohaterską walkę poległych salwą honorową. 


EK
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama