Reklama

Pełniąca w przeworskim szpitalu przez blisko 30 lat funkcję naczelnej pielęgniarki Teresa Pado odebrała najwyższe odznaczenie ministra zdrowia

Podczas grudniowego posiedzenia Rady Społecznej Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Przeworsku pełniąca w przeworskim szpitalu przez blisko 30 lat funkcję naczelnej pielęgniarki Teresa Pado odebrała najwyższe odznaczenie przyznawane przez ministra zdrowia.

Honorową odznakę „Za zasługi dla Ochrony Zdrowia” wręczyli wspomnianej starosta przeworski Dariusz Łapa oraz dyrektor SP ZOZ w Przeworsku Magdalena Pogroszewska. Warto podkreślić, że jest to najwyższe odznaczenie przyznawane przez ministra zdrowia za szczególne osiągnięcia na rzecz rozwoju systemu opieki zdrowotnej, poprawy jakości usług medycznych lub też działań w zakresie profilaktyki i promocji zdrowia.

Wyróżniona tym szczególnym odznaczeniem Teresa Pado to absolwentka Akademii Medycznej w Lublinie, przez blisko 30 lat (1974 – 2003) pełniąca w przeworskim szpitalu funkcję naczelnej pielęgniarki. W placówce tej odpowiadała również m.in. za promocję zdrowia, podnoszenie kwalifikacji personelu i poprawę warunków pracy.

Reklama

„Jej profesjonalizm, etyka zawodowa i osobiste zaangażowanie miały istotny wpływ na rozwój opieki zdrowotnej w regionie oraz rozwiązywanie problemów dotyczących zarówno personelu, jak i lokalnej społeczności” – można przeczytać w komunikacie będącym podsumowaniem wieńczącej miniony rok Rady Społecznej Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Przeworsku.

T. Pado, mimo iż zakończyła pracę zawodową w 2003 r., wciąż prowadzi działalność w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej i opieki długoterminowej.

Reklama

Oprócz wspomnianej podczas posiedzenia Rady Społecznej SP ZOZ w Przeworsku podziękowania „za codzienną troskę o zdrowie i bezpieczeństwo pacjentów, zaangażowanie, profesjonalizm i wieloletnią wzorową pracę” wręczono również: dr Ewie Orzech-Janusz (pracownicy szpitala z ponad 33-letnim stażem, w tym od ponad 18 lat pełniącej funkcję kierownika oddziału geriatrii – jednego z trzech na Podkarpaciu), a także Leszkowi Jasnoszowi – wieloletniemu pracownikowi Działu Technicznego (41-letni staż pracy w przeworskim szpitalu), specjaliście od aparatury medycznej.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 19/01/2025 19:46
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama