Reklama

Odszedł król bluesa – B. B. King

30/05/2015 13:46

Kiedy odchodzą wielcy twórcy powstaje pustka. Ale pustka ta jest pozorna. Choć brzmi to banalnie, to wraz z dorobkiem, który pozostawiają po sobie pisarze, muzycy, czy malarze – trwają oni sami. Są nadal wśród nas, w swej muzyce, obrazach, czy książkach. Odszedł B.B. King. King of Blues – król bluesa. Urodził się 16 września 1925 r. w Itta Bena w stanie Missisipi jako Riley B. King.

Brzmienie Jego gitary i głosu mogłyby z powodzeniem trafić jako wzorzec bluesa do Sevres pod Paryżem. Nagrał – bagatelka – 98 płyt. Jego muzyka utrzymana jest w stylistyce Memphis Blues, Modern Electric Blues i Soul Blues. W 2003 roku znalazł się na 3. miejscu listy 100 najwybitniejszych gitarzystów wszech czasów magazynu Rolling Stone. W latach 1971– 2009 wyróżniano Go nagrodami Grammy 15 razy. Był jednym z ulubionych wykonawców Jimiego Hendriksa. Paradoksem jest to, iż Hendrix żył niecałe 28 lat, B.B. King we wrześniu tego roku skończyłby 90. 
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości