W USA strażacy chętnie biorą udział w sesjach rozbieranych do kalendarzy, by wesprzeć potrzebujących. W gminie Chłopice panie z Kół Gospodyń Wiejskich wystylizowały się na lata 60. i stworzyły własny kalendarz na cel charytatywny.
Kalendarz powstał w dwóch wersjach: écru i czarnej. Następnie został rozdysponowany we wszystkich miejscowościach na terenie gminy. Mieszkańcy chętnie wspomogli akcję, czego efektem była zebrana kwota, tj. 9 tys. 886 zł 86 gr.
2 lutego br. środki zebrane ze sprzedaży kalendarza zostały oficjalnie przekazane dla Wojtusia z Lutkowa oraz Ani z Chłopic. Wójt gminy Chłopice Andrzej Czyż w obecności radnych i sołtysów wręczył rodzicom potwierdzenie przelania uzbieranych kwot na konta fundacji.
– Na początku mieliśmy trochę obaw, jak zostanie to odebrane przez społeczeństwo. Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni przebiegiem akcji. Okazało się, że każdy chciał mieć w domu kalendarz z naszymi pięknymi kobietami. Dziękuję paniom z kół gospodyń wiejskich, że zdecydowały się wziąć udział w odważnych sesjach zdjęciowych, sołtysom i wszystkim tym, którzy przyłączyli się do projektu, aby wspomóc mieszkańców gminy Chłopice, którzy walczą z poważnymi chorobami – podsumował przedsięwzięcie wójt Andrzej Czyż.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze