Reklama

Odznaczeni za trud wyrzeczeń, wspólne łzy i radości

W Szkole Podstawowej w Tryńczy odbyła się uroczystość Złotych Godów, zorganizowana dla małżeństw z terenu gminy, które przeżyły ze sobą 50 lat.

– Te wspólnie przeżyte pięćdziesiąt lat to wyraz wierności i miłości rodzinnej, to dowód wzajemnego zrozumienia i istoty związku małżeńskiego, a wreszcie wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń wstępujących w związki małżeńskie – powiedział do zgromadzonych wójt gminy Tryńcza Ryszard Jędruch[paywall].

Za zgodność, trud pracy i wyrzeczeń dla dobra swych rodzin założonych pół wieku temu, za wychowanie dzieci, cierpienia, łzy, radości, za każdy siwy włos na skroni szacowni jubilaci zostali odznaczeni przez prezydenta RP Andrzeja Dudę medalami. Aktu dekoracji dokonali m.in.: wójt R. Jędruch w towarzystwie przewodniczącego rady gminy Stanisława Wielgosa, wiceprzewodniczącego rady Stanisława Koniecznego, dyrektor SP w Tryńczy Elżbiety Kubrak oraz zastępcy kierownika USC Ryszarda Matyi. Oczywiście nie mogło się obyć bez zasłużonych gratulacji, naręczy kwiatów, pamiątkowych dyplomów i życzeń. Uroczystość uświetnił występ uczennicy trynieckiej podstawówki – Martyny Niemirowskiej.

Złote Gody świętowali: Maria i Franciszek Krokosowie, Janina i Tadeusz Rożkowie, Józefa i Zbigniew Kędziorowie, Danuta i Zdzisław Rydzikowie, Eugenia i Władysław Lisowie, Teresa i Mieczysław Kłakowie, Józefa i Jan Dużowie oraz Władysława i Jan Drysiowie.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama