Już w sobotę, 9 maja odbędą się prezentacje konkursowe w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel Folkloru Miejskiego im. Jerzego Janickiego. Siedem kapel przedstawi (oprócz dobrze znanych szlagierów warszawskich, piosenek lwowskich, czy też dawnej Łodzi) piosenki o codziennym współczesnym życiu mieszkańców swoich miast i miasteczek z różnych części Polski.
Ogólnopolski Festiwal Kapel Folkloru Miejskiego im. Jerzego Janickiego w Przemyślu jest najstarszym tego typu festiwalem w Polsce. Jego celem są kultywowanie tradycji kapel folkloru miejskiego a także konfrontacje najnowszych tendencji i nurtów w tego rodzaju muzykowaniu.
„W ramach Festiwalu zaplanowano także tradycyjne muzykowanie kapel na podwórkach i ulicach Przemyśla”
– zapowiadają organizatorzy.
9 maja 2026 godz. 14.00 — sala widowiskowa CK PREZENTACJE KONKURSOWE
„KAPELA TOŃKO Z DYNOWA”
KAPELA PODWÓRKOWA „CARAVANA” — Biała Podlaska - Wilczyn
KAPELA Z NASZEGO MIASTECZKA — Czerwionka-Leszczyny
GÓRNICZA KAPELA PODWÓRKOWA „KARBON” — Puchaczów
KAPELA „KRAKOWSKIE HUNCWOTY” — Kraków
KAPELA „RETRO SWING” — Łęczna
MIELECKA KAPELA PODWÓRKOWA
Impreza towarzysząca: 9 maja 2026 godz. 18.30 — sala widowiskowa CK „SŁODKO-GORZKI RECITAL NA DWA SERCA” koncert w wykonaniu pary aktorów: DAGNY I MATEUSZA MIKOSIÓW oraz MIKOŁAJA BABULI (piano)
10 maja 2026 godz. 10.00 - 12.30 PREZENTACJE KAPEL NA OSIEDLACH I RYNKU PRZEMYSKIM
10 maja 2026 godz. 15.00 Rynek Przemyski KONCERT LAUREATÓW FESTIWALU
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze