Święto miasta rozpoczęło się 1 czerwca i trwało 10 dni. Organizatorzy zadbali, by było skierowane do wszystkich, niezależne od zainteresowań. Świętowano rodzinnie, sportowo i muzycznie. Nie zabrakło występów z dziećmi w roli głównej. W programie były też wydarzenia skierowane do dorosłych.
Dzień Dziecka rozpoczął Dni Radymna. Najmłodsi przejęli od burmistrza klucze do miasta i rozpoczęli święto od Artystycznych Prezentacji Placówek Oświatowych. Po nich zorganizowano gry i zabawy skierowane nie tylko do dzieci. Dzień zakończyła dyskoteka dla najmłodszych. Dwa dni później, 3 czerwca, w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Radymnie wystawiono musical Królewna Śnieżka – Historia, jakiej nie znacie w wykonaniu dzieci z miejscowego przedszkola parafialnego. Sobota, 4 czerwca, była dniem sportu z turniejami piłkarskimi, szachowym, siatkówki plażowej oraz rozpoczęciem sezonu żeglarskiego i regatami. W niedzielę, 5 czerwca, odbyły się zawody wędkarskie oraz pokazy sprzętu żeglarskiego, a później wybory Małej Miss Radymna, występy zespołów MOK oraz rodzinny konkurs wiedzy o mieście. Na zakończenie koncerty i dyskoteka w Dinozekolandii. Ostatnim dniem radymniańskiego święta była sobota, 11 czerwca. Rozpoczęto go od turnieju siatkówki rodzinnej i zawodów wędkarskich dla dzieci. Był mecz piłki nożnej między MKS Radymno a Promyk Urzejowice oraz multimedialna prezentacja murali, przygotowana przez studentów Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu.
Imprezy z okazji miejskiego święta odbywały się nad zalewem ZEK, w Dinozekolandii, a także w MOK, hali sportowej, na boiskach Orlik oraz stadionie miejskim i w bibliotece.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze