Ponoć gdzieś w kraju ktoś wpadł na pomysł, żeby w naszym hymnie Bonapartego zastąpić Sobieskim. No cóż, pomysł dość kontrowersyjny, a tymczasem w Przemyślu, na Kazanowie, pamięć o wiktorii Sobieskiego mają w głębokim poważaniu.
Na zarośniętym, smętnym skwerku stoi jeszcze bardziej smętny i zaniedbany obelisk, który kiedyś miał przypominać o chwale polskiego oręża pod Wiedniem. Ktoś ukradł orła, ktoś inny wyłupił tablicę, czas wyszczerbił kamienne płyty i dziś obelisk niczego nie przypomina, a podobno mieszka tam tylu patriotów, o czym świadczą hasła i symbole malowane na ścianach.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Żal serce ściska, gdy się na to patrzy! A prezydencik i jego (bezwolne) służby NIC na TO? A naczelnik od kultury nóżek nie ma??? Acha, jest teraz na zebraniu rady osiedla i nie wychyla nosa....
Najłatwiej jest oceniać że to wina mieszkańców:)
Żal serce ściska, gdy się na to patrzy! A prezydencik i jego (bezwolne) służby NIC na TO? A naczelnik od kultury nóżek nie ma??? Acha, jest teraz na zebraniu rady osiedla i nie wychyla nosa....
Najłatwiej jest oceniać że to wina mieszkańców:)