Reklama

Okiem czepialskiego: – Jak Przemyśl wita przyjezdnych

04/07/2015 10:45

Podróżni, którzy, korzystając z kolei, przyjeżdżają po raz pierwszy do Przemyśla, mogą być zaskoczeni widokiem z okna pociągu.

Kiedy pociąg wjeżdżający do Przemyśla minie most, podróżnym jawi się charakterystyczna panorama miasta. Nad dachami kamienic górują wieże kościołów, z zieleni wynurza się bryła Zamku Kazimierzowskiego. Jednym słowem piękny widok, który mógłby być wizytówką miasta, gdyby nie to, co znajduje się na pierwszym planie. W oczy rzuca się betonowy, pokruszony i pokryty bazgrołami mur, oddzielający torowisko od skweru przy ulicy Jagiellońskiej, który psuje cały obraz. Trudno się dziwić, że podróżni, którzy przyjeżdżają do Przemyśla po raz pierwszy, pytają, czy to pamiątka po czasach wojny. 


fot.Jacek Szwic
JS
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama