Reklama

Ola Makar: – Pisałam o Janie Pawle II. To było natchnienie

07/07/2015 09:15

– Kiedy się dowiedziałam, że zajęłam 2. miejsce w ogólnopolskim konkursie poetyckim, poczułam niesamowite uderzenie ciepła, a moje myśli krążyły wszędzie. Nie wiedziałam, co powiedzieć, byłam ogromnie zaskoczona – mówi w rozmowie z ŻP o emocjach towarzyszących werdyktowi Ola Makar, finalistka X Ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego „Śladami Jana Pawła II po Polsce” i uczennica Szkoły Podstawowej nr 4 im. S. Żeromskiego w Jarosławiu.

Jak myślisz, dlaczego Twój wiersz został wybrany?

– Być może dlatego, że opierałam się na słowach i historii Papieża. Pamiętam, że 1. miejsce zajęła Łódź, a 3. Lublin, dlatego byłam bardzo zdziwiona, że doceniono też Jarosław. Niektórzy nawet nie wiedzą, gdzie leży nasze miasto, tymczasem potrafimy wygrywać konkursy.

Kto, oprócz ciebie, najbardziej cieszył się z wygranej?

– Na pewno rodzice, siostra i chyba najbardziej moje babcie.

 

W dwóch słowach – Papież i Polak (fragment)

Podróżnikiem i pielgrzymem był wielkim,

Reklama

Zwiedził chyba calusieńki Boski świat,

Głosił tam Ewangelię ludziom wszelkim,

Był jak pachnący, piękny, polski kwiat.

 

Ola Makar, uczennica VI klasy Szkoły Podstawowej nr 4 w Jarosławiu. Sukcesowi, który osiągnęła młoda poetka, z pewnością sprzyja środowisko szkolne. Jarosławska „czwórka”, oprócz wysokiego poziomu nauczania, stawia na wychowanie w duchu wiary, patriotyzmu i szacunku do każdego człowieka. Świętego Jana Pawła II uczniowie poznają nie tylko na religii. Corocznie szkoła obchodzi Dzień Papieski, co jest okazją do przygotowania programów artystycznych. 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    ozz - niezalogowany 2015-07-07 14:38:14

    Ciekawe czy Ola napisała, że Lolek był głuchy na krzyki dzieci gwałconych przez księży pedofili i zakonnice pedofilki ?!? To nic, może następnym razem to zrobi, jak sądze ?!?   YOUTUBE.COM - ASESINO - PADRE PEDOFILO

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    ewa - niezalogowany 2015-07-07 20:35:26

    Prawda nie dla plebsu!Ciemniakom makaron na uszy i do kościoła.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości