– Kiedy się dowiedziałam, że zajęłam 2. miejsce w ogólnopolskim konkursie poetyckim, poczułam niesamowite uderzenie ciepła, a moje myśli krążyły wszędzie. Nie wiedziałam, co powiedzieć, byłam ogromnie zaskoczona – mówi w rozmowie z ŻP o emocjach towarzyszących werdyktowi Ola Makar, finalistka X Ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego „Śladami Jana Pawła II po Polsce” i uczennica Szkoły Podstawowej nr 4 im. S. Żeromskiego w Jarosławiu.
Jak myślisz, dlaczego Twój wiersz został wybrany?
– Być może dlatego, że opierałam się na słowach i historii Papieża. Pamiętam, że 1. miejsce zajęła Łódź, a 3. Lublin, dlatego byłam bardzo zdziwiona, że doceniono też Jarosław. Niektórzy nawet nie wiedzą, gdzie leży nasze miasto, tymczasem potrafimy wygrywać konkursy.
Kto, oprócz ciebie, najbardziej cieszył się z wygranej?
– Na pewno rodzice, siostra i chyba najbardziej moje babcie.
W dwóch słowach – Papież i Polak (fragment)
Podróżnikiem i pielgrzymem był wielkim,
Zwiedził chyba calusieńki Boski świat,
Głosił tam Ewangelię ludziom wszelkim,
Był jak pachnący, piękny, polski kwiat.
Ola Makar, uczennica VI klasy Szkoły Podstawowej nr 4 w Jarosławiu. Sukcesowi, który osiągnęła młoda poetka, z pewnością sprzyja środowisko szkolne. Jarosławska „czwórka”, oprócz wysokiego poziomu nauczania, stawia na wychowanie w duchu wiary, patriotyzmu i szacunku do każdego człowieka. Świętego Jana Pawła II uczniowie poznają nie tylko na religii. Corocznie szkoła obchodzi Dzień Papieski, co jest okazją do przygotowania programów artystycznych.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Ciekawe czy Ola napisała, że Lolek był głuchy na krzyki dzieci gwałconych przez księży pedofili i zakonnice pedofilki ?!? To nic, może następnym razem to zrobi, jak sądze ?!? YOUTUBE.COM - ASESINO - PADRE PEDOFILO
Prawda nie dla plebsu!Ciemniakom makaron na uszy i do kościoła.
Ciekawe czy Ola napisała, że Lolek był głuchy na krzyki dzieci gwałconych przez księży pedofili i zakonnice pedofilki ?!? To nic, może następnym razem to zrobi, jak sądze ?!? YOUTUBE.COM - ASESINO - PADRE PEDOFILO
Prawda nie dla plebsu!Ciemniakom makaron na uszy i do kościoła.