Święto Trzech Króli albo Objawienia Pańskiego w kościele katolickim obrządku łacińskiego ma rangę uroczystości liturgicznej. Treścią święta są trzy wydarzenia, w których Bóg w szczególny sposób objawił się światu w Chrystusie: pokłon Mędrców ze Wschodu, którzy w Betlejem oddali hołd nowo narodzonemu Chrystusowi, chrzest Chrystusa w Jordanie oraz cud w Kanie Galilejskiej.
Od kilku lat pewną formą obchodów święta są organizowane w wielu miastach orszaki Trzech Króli. Ulicami Przemyśla taki orszak pierwszy raz przeszedł cztery lata temu. W tym roku, pomimo siarczystego mrozu, na placu Niepodległości, skąd wyruszył orszak, zgromadziły się tłumy. Dzieci w królewskich przebraniach, dorośli w koronach, harcerze, podhalańczycy, przedstawiciele władz miasta, komendanci służb mundurowych, poprzedzani przez anioły, przeszli ulicą Franciszkańską na Rynek. Tam na estradzie Trzej Królowie oddali pokłon dzięciątku Jezus, po czym w archikatedrze odbyła się uroczysta msza święta.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Trzej Królowie nie załapali się na zdjęcie :D :D :D
król Michalik bez korony?ale miło patrzec jak radny Z maszeruje w orszaku,koniec świata
Trzej Królowie nie załapali się na zdjęcie :D :D :D
król Michalik bez korony?ale miło patrzec jak radny Z maszeruje w orszaku,koniec świata