Reklama

Orszak Trzech Króli w Przemyślu [ZDJĘCIA]

09/01/2017 13:30

Święto Trzech Króli albo Objawienia Pańskiego w kościele katolickim obrządku łacińskiego ma rangę uroczystości liturgicznej. Treścią święta są trzy wydarzenia, w których Bóg w szczególny sposób objawił się światu w Chrystusie: pokłon Mędrców ze Wschodu, którzy w Betlejem oddali hołd nowo narodzonemu Chrystusowi, chrzest Chrystusa w Jordanie oraz cud w Kanie Galilejskiej.

Od kilku lat pewną formą obchodów święta są organizowane w wielu miastach orszaki Trzech Króli. Ulicami Przemyśla taki orszak pierwszy raz przeszedł cztery lata temu. W tym roku, pomimo siarczystego mrozu, na placu Niepodległości, skąd wyruszył orszak, zgromadziły się tłumy. Dzieci w królewskich przebraniach, dorośli w koronach, harcerze, podhalańczycy, przedstawiciele władz miasta, komendanci służb mundurowych, poprzedzani przez anioły, przeszli ulicą Franciszkańską na Rynek. Tam na estradzie Trzej Królowie oddali pokłon dzięciątku Jezus, po czym w archikatedrze odbyła się uroczysta msza święta.


JS
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    qawa69_964 2017-01-09 14:08:36

    Trzej Królowie nie załapali się na zdjęcie :D :D :D

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    dd - niezalogowany 2017-01-09 15:29:25

    król Michalik bez korony?ale miło patrzec jak radny Z maszeruje w orszaku,koniec świata

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama