Reklama

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Jarosławia [ZDJĘCIA]

12/01/2016 12:06

Już po raz piąty przez miasto przeszedł barwny Orszak Trzech Króli. W tym roku, z okazji 1050-lecia chrztu Polski, w pochodzie pojawiły się także postaci historyczne. Kolumna wyruszyła z czterech stron miasta, aby dość do znajdującej się w Rynku stajenki betlejemskiej.

W środę, 6 stycznia, z trzech jarosławskich kościołów wyruszyły bogate korowody. Towarzyszyły im także postaci historyczne, m.in. Mieszko I, Święta Królowa Jadwiga, Władysław Jagiełło czy Jan III Sobieski z Marysieńką.

Z kościoła oo. Reformatów wyszedł niebieski orszak Afrykański, prowadzący króla Baltazara. Zielony orszak[paywall] Azjatycki z kościoła pw. Miłosierdzia Bożego prowadził króla Melchiora, a czerwony, Europejski, wychodzący z kościoła pw. Chrystusa Króla, towarzyszył w drodze Kacprowi. Był to najliczniejszy z orszaków. Podążali w nim parlamentarzyści, samorządowcy na czele z burmistrzem miasta i starostą jarosławskim. Swoją obecnością zaszczyciła obchody wicemarszałek województwa podkarpackiego Maria Kurowska. 

Reklama

Gościem honorowym orszaku był ks. bp. Adam Szal, prowadzony przez dziekana, ks. prał. Jana Jagustyna. Przeszli wspólnie od Bramy Krakowskiej do symbolicznej stajenki na Rynku. Tam mędrcy ze Wschodu oddali pokłon Dzieciątku i złożyli mu swoje dary. Główny pasterz uroczystości, ks. bp. Adam Szal, podziękował za obecność dzieciom. – To wielki skarb, obecność dzisiaj na jarosławskim Rynku dzieci ze swoimi opiekunami. To jst żywa lekcja katechezy, żywa kontemplacja tajemnicy zbawienia – mówił, składając w darze narodzonemu Dzieciątku niesioną gwiazdę i oznaczając drzwi znakiem K+M+B. Na zakończenie przełamano się opłatkiem, wspólnie kolędując.

Koordynatorem wydarzenia był archiprezbiter jarosławski ks. prałat Andrzej Surowiec. Organizatorem m.in. Urząd Miasta Jarosławia.


BP
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    scd - niezalogowany 2016-01-12 12:56:12

    i to jest orszak-panie Choma czy Pan to widzi?uczyc sie od Jaroslawia,a nie zalozyc korone i myslec ze to wystarczy

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Ela - niezalogowany 2016-01-13 13:49:28

    Idolatria.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    j - niezalogowany 2016-01-15 07:45:58

    a gdzie rydwan

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości