Reklama

Osiedla Sanocka 6 w Przemyślu nie będzie

Plan był interesujący. Osiedle „Sanocka 6” – ciekawa lokalizacja, nowoczesna architektura i funkcjonalność. Niestety, inwestycja Grupy P.A. NOVA SA, tej samej, która stworzyła Galerię Sanowa, na pewno nie dojdzie do skutku.

– W 2019 i 2020 roku prowadziliśmy akcje marketingowe, jednak nie było wystarczającego zainteresowania tymi lokalami, w związku z tym zawieszamy ten projekt – stwierdził podczas niedawnej konferencji prasowej prezes P.A. Nova Tomasz Janik[paywall].

Osiedle miało powstać na byłym kempingu, obok stadionu Polonii, między Sanem a Parkiem Zamkowym w Przemyślu. Docelowo tworzyć je miały trzy budynki 5-kondygnacyjne z łącznie 127 mieszkaniami o powierzchni od 29 do 81 m kw.

Wszystkie mieszkania miały być z balkonami lub tarasami. Dla tych, zlokalizowanych na parterze, miały być wydzielone ogródki. Walorów można byłoby wymieniać jeszcze sporo. Również sporo mieszkania te miały kosztować...

Reklama

I to był główny powód wycofania się gliwickiej spółki z wybudowania osiedla. Właśnie względami ekonomicznymi inwestor tłumaczył swoją decyzję. Przemyślan po prostu nie było stać na poniesienie sporych kosztów związanych z zakupem mieszkań o wyższym standardzie.

– Analizy, której celem było znalezienie rozwiązań spełniających oczekiwania klientów względem ceny oraz pozwalających zachować warunki dotyczące poziomu jakości, skłoniły nas do zaniechania inwestycji. Nie chcieliśmy obniżać cen mieszkań do poziomu oczekiwanego przez klientów, bo to oznaczałoby spadek jakości – wyjaśnił T. Janik.

Gliwicka spółka zapewniła, że ci klienci, którzy dokonali rezerwacji mieszkań na osiedlu Sanocka 6 na podstawie umów rezerwacyjnych, otrzymają zwrot całości wniesionej opłaty.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    i - niezalogowany 2021-05-04 21:21:56

    Młodzi nie kupią bo wolą być w większych miastach czy za granicą, dziadki i babcie z marną emeryturą wypracowaną za prl-u cisną się w w blokach z wielkiej płyty im to wystarczy a bogaci stawiają domy za Przemyślem i dalej trzepią kasę i mają gdzieś takie osiedle... prawa rynku i koniec nic nadzwyczajnego ale co niektórzy ciągle żyją baśniami o królewskim Przemyślu, ale cóż życie weryfikuje wszystko i to w sposób dla innych nie do przyjęcia Powodzenia.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    ada - niezalogowany 2021-05-04 22:30:32

    no i wyszła du.pa   http://www.ogloszenia.przemysl.pl/650136

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Wasz przemyski obserwator - niezalogowany 2021-05-04 23:09:09

    W  tym " przymyślu" nic nie będzie, nic nie powstanie. Ta mieścina upadła i już się nie podniesie, jako przemyski obserwator piszę o tym od lat, również w trakcie całej niemal 16 letniej kadencji Chomy. A obecny mer, marny,  powiela błędy i zaniechania poprzednika, zaś najlepiej  podobnie jak Chomie wychodzi składanie wieńców i kwiatów z różnych okazji i bajer że kocha Przemyśl, wolne i królewskie miasto itp bajanie. Ile miało być galerii np  Cegielnia,  galeria na zdewastowanym skwerze czyli małpim gaju  przy Jagiellońskiej, ile osiedli,  inwestycji, miało być miasto a jest puste, brudne, zaniedbane zadupie choć w tym roku pierwszy  raz od lat coś tam czyszczą, wykaszają, zbierają, sądzą bratki ale to wszystko w centrum, reszta brud, smród,  dziadostwo.  Panie Merze Bakun, nic pan nie wysiedzi, trzeba ruszyć za kasą podobnie jak Ferenc w Rzeszowie w pierwszych trzech kadencjach bo inaczej upadek mieściny jedynie się pogłębi, nikt nie odnawia kamienic i domów totalnie obdartych z tynku, nic się nie robi by mieścina żyła pewnym tentnem,  nie ma niemal nic, ani  przemysłu, ani dobrego handlu, brak nauki na poziomie wyższym,  dawny sport obecnie sportowa pustynia czego symbolem są  zawody mamusiek i liga salezjańska. No cóż wymagać więcej kiedy nie potrafi utrzymać  rzecznika prasowego, zaś  kolorowe rybki w  gnojowisku w parku na wzgórzu zamkowym od lat duszą się z braku tlenu i  pożywienia. Ale jacy wyborcy, taka "wadza" jaki pan, taki kram. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama