Plan był interesujący. Osiedle „Sanocka 6” – ciekawa lokalizacja, nowoczesna architektura i funkcjonalność. Niestety, inwestycja Grupy P.A. NOVA SA, tej samej, która stworzyła Galerię Sanowa, na pewno nie dojdzie do skutku.
– W 2019 i 2020 roku prowadziliśmy akcje marketingowe, jednak nie było wystarczającego zainteresowania tymi lokalami, w związku z tym zawieszamy ten projekt – stwierdził podczas niedawnej konferencji prasowej prezes P.A. Nova Tomasz Janik[paywall].
Osiedle miało powstać na byłym kempingu, obok stadionu Polonii, między Sanem a Parkiem Zamkowym w Przemyślu. Docelowo tworzyć je miały trzy budynki 5-kondygnacyjne z łącznie 127 mieszkaniami o powierzchni od 29 do 81 m kw.
Wszystkie mieszkania miały być z balkonami lub tarasami. Dla tych, zlokalizowanych na parterze, miały być wydzielone ogródki. Walorów można byłoby wymieniać jeszcze sporo. Również sporo mieszkania te miały kosztować...
I to był główny powód wycofania się gliwickiej spółki z wybudowania osiedla. Właśnie względami ekonomicznymi inwestor tłumaczył swoją decyzję. Przemyślan po prostu nie było stać na poniesienie sporych kosztów związanych z zakupem mieszkań o wyższym standardzie.
– Analizy, której celem było znalezienie rozwiązań spełniających oczekiwania klientów względem ceny oraz pozwalających zachować warunki dotyczące poziomu jakości, skłoniły nas do zaniechania inwestycji. Nie chcieliśmy obniżać cen mieszkań do poziomu oczekiwanego przez klientów, bo to oznaczałoby spadek jakości – wyjaśnił T. Janik.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Młodzi nie kupią bo wolą być w większych miastach czy za granicą, dziadki i babcie z marną emeryturą wypracowaną za prl-u cisną się w w blokach z wielkiej płyty im to wystarczy a bogaci stawiają domy za Przemyślem i dalej trzepią kasę i mają gdzieś takie osiedle... prawa rynku i koniec nic nadzwyczajnego ale co niektórzy ciągle żyją baśniami o królewskim Przemyślu, ale cóż życie weryfikuje wszystko i to w sposób dla innych nie do przyjęcia Powodzenia.
no i wyszła du.pa http://www.ogloszenia.przemysl.pl/650136
W tym " przymyślu" nic nie będzie, nic nie powstanie. Ta mieścina upadła i już się nie podniesie, jako przemyski obserwator piszę o tym od lat, również w trakcie całej niemal 16 letniej kadencji Chomy. A obecny mer, marny, powiela błędy i zaniechania poprzednika, zaś najlepiej podobnie jak Chomie wychodzi składanie wieńców i kwiatów z różnych okazji i bajer że kocha Przemyśl, wolne i królewskie miasto itp bajanie. Ile miało być galerii np Cegielnia, galeria na zdewastowanym skwerze czyli małpim gaju przy Jagiellońskiej, ile osiedli, inwestycji, miało być miasto a jest puste, brudne, zaniedbane zadupie choć w tym roku pierwszy raz od lat coś tam czyszczą, wykaszają, zbierają, sądzą bratki ale to wszystko w centrum, reszta brud, smród, dziadostwo. Panie Merze Bakun, nic pan nie wysiedzi, trzeba ruszyć za kasą podobnie jak Ferenc w Rzeszowie w pierwszych trzech kadencjach bo inaczej upadek mieściny jedynie się pogłębi, nikt nie odnawia kamienic i domów totalnie obdartych z tynku, nic się nie robi by mieścina żyła pewnym tentnem, nie ma niemal nic, ani przemysłu, ani dobrego handlu, brak nauki na poziomie wyższym, dawny sport obecnie sportowa pustynia czego symbolem są zawody mamusiek i liga salezjańska. No cóż wymagać więcej kiedy nie potrafi utrzymać rzecznika prasowego, zaś kolorowe rybki w gnojowisku w parku na wzgórzu zamkowym od lat duszą się z braku tlenu i pożywienia. Ale jacy wyborcy, taka "wadza" jaki pan, taki kram.
Zamiast pisac przez 16 lat swoje żale moglbys zrobic cos dobrego... Ludzie chyba zapominaja, ze mieszkancy sami tworza swoje miasto...
Do tzw. Lecha myślę że nie Bolka zapytani, a co ty miernoto zrobiłeś dobrego dla Przemyśla by mnie zachęcać do działania i co gorsze cenzurować mój wpis, moje subiektywne przemyślenia do których mam pełne prawo. Sam napisz coś mądrego, hm, mądrego za dużo powiedziane za trudne dla takiego mądrali a póżniej skupiaj się na ocenie innych, chyba że młodzieńcze czujesz się nowym cenzorem z czasów których nie pamiętasz.
Jakoś inni deweloperzy budują mieszkania i nie narzekają, na Rosłońskiego wszystkie mieszkania już sprzedane, budują też inni ,na Bakończycach,Monte Cassino, Tatarskiej. Ta firma chciała znacznie więcej za M2 i wyszło na to że niewiele osób kupiłoby takie drogie mieszkania...
Każde miasto ma swojego ,,Kononowicza".
A kto tu chce mieszkać z Przemyśla w przciągu 10 lat uciekło 15 tyś ludzi .
Przecież wiadomo o tym od dwóch lat. Ciekawe dlaczego teraz pisze o tym Życie. Oj dobrze Wam tam płacą za pisanie i pisanie. I proszę nie kasować komentarzy niewygodnych dla redakcji bo mimo, że p. Wilgucki pisze, że za komuny już pisał, a zaczyna komunę robić u siebie w redakcji.
Problem jest w tym, ze te mieszkania byly promowane jako wyzszego standardu. Ani bryła budynku ani wyposażenia osiedla i najblizszego otoczenia bloków nie były zaprojektowane na wyższym poziomie. To zwykła średnia przemyska... Dobrze, ze nie powstały. Do pseudo obserwatora. Mam swoje dokonania, we wspieraniu lokalnego rozwoju, gdybyś również uczestniczył w tych staraniach to pewnie byś mnie znał. Miernoty mają dużo do powiedzenia i ręce nieskalane pracą... Zwykle też wylewają sporo jadu.
Masz racje . Jednak cenę mieszkań generuje głównie cena gruntu na której zostanie zbudowane. Cena materiałów nie widuje cen mieszkań do poziomu 11tys/m2 bo tyle właśnie kosztują mieszkania w Krakowie i Warszawie w przeciętnej lokalizacji. ( W atrakcyjnych miejscach np. nad Wisłą dochodzą do 20tys /m2).W Przemyślu cena za m2 nie powinna przekraczać 4500zł a standard powinien być jednak podobny jak w wiekszych miastach tj. obowiązkowo parking podziemny , ogródki na parterach, infrastruktura wokół bloku (plac zabaw, miejsca do wypoczynku, boisko) no i bryła budynku nieco bardziej urozmaicona niż bloki z wielkiej płyty.
Do niby Lecha, a może co gorsza lacha i innych ujadaczy nieszanujących starszych ludzi w tym mieście.Kiedy w końcu zrozumiecie, że ja i moi koledzy lata temu walczyliśmy o wolność słowa? Kiedy uszanujecie zdanie starszych i mądrzejszych od was smarkacze i przyjmiecie do wiadomości, że ja mam zawsze rację? Odkąd udzielam się w życiu politycznym na tym forum ( zresztą z dużymi sukcesami- mam wierne grono wyznawców/czytelników) zawsze irytowała mnie wasza postawa. Nic nie przeżyliście, nic nie widzieliście, nie znacie życia, nie tworzyliście żadnego systemu, a ciągle uważacie że wiecie lepiej ode mnie.
Dale dajesz popis marnego myślenia i zachowania. Chłopie zajmij się sobą , daj spokój ze mną , piszę to co uważam za zasadne , subiektywnie i za ja a nie ty biorę pełna odpowiedzialność. I apel do Lecha K. nikt nie musi czytać moich wpisów , ważny jest przedmiotowy artykuł a nie subiektywne wpisy i oceny internautów.
Hm , poirytowany , dziwny ten obserwator który lubi jak np. Aleksandretta obrożna , Ara czy inne z rodziny papug fajnie przerabiać moje wpisy oczywiście niezręcznie przekręcając , co ci człowieku wolno , ba jestem nawet zadowolony że moje powtarzam zawsze subiektywne wpisy i przemyślenia wzbudzają emocje , czasem niezdrowe jak w tym przypadku , ale w jednym chłopie masz rację , jestem z pokolenia którzy za jeden z najważniejszych postulatów stawiali sprawę zniesienia peerelowskiej cenzury. I korzystajcie dzieci z tego dobrodziejstwa do woli , nawet jak w tym przypadku w formie przerabiania moich starych wpisów . jestem po koronie a więc moje wpisy mogą być jedynie ciekawsze a więc będziesz droga papugo miał możliwość nadal się podszywać , czasem nieudolnie ale jednak.
Właśnie. Tutaj zdecydowała cena. Jakoś inni sprzedaja i nabywcy się znajdują. A trochę się buduje.
Dajcie ludzie spokój. Niech sobie pisze, co to komu szkodzi? Tylko nie tracić czasu na czytanie, zawsze pisze to samo.
dziadek ty masz naprawdę sprany beret idź już spać i nie obrażaj innych bo miernotą to ty jesteś...
Każdy Lach od ciebie lepszy a wiesz czego bo sam nie wiesz kim jesteś a ja wiem jednym wielkim kompleksem...
Każdy po szkole kto nie ma rodziców z kasty albo budżetówki ,biznesu czy też mafii ucieka stąd i ma rację .
Może o to właśnie chodziło, kupić teren za czapkę śliwek i obiecanek, inwestycja.
Budowa osiedla to była przykrywka tylko po to zeby dostać pozwolenie na wyciecie pieknych jesionów co było głównym celem .Nawet nie uprzatnieto terenu i teraz rosna zwykłe krzaczory
Młodzi nie kupią bo wolą być w większych miastach czy za granicą, dziadki i babcie z marną emeryturą wypracowaną za prl-u cisną się w w blokach z wielkiej płyty im to wystarczy a bogaci stawiają domy za Przemyślem i dalej trzepią kasę i mają gdzieś takie osiedle... prawa rynku i koniec nic nadzwyczajnego ale co niektórzy ciągle żyją baśniami o królewskim Przemyślu, ale cóż życie weryfikuje wszystko i to w sposób dla innych nie do przyjęcia Powodzenia.
no i wyszła du.pa http://www.ogloszenia.przemysl.pl/650136
W tym " przymyślu" nic nie będzie, nic nie powstanie. Ta mieścina upadła i już się nie podniesie, jako przemyski obserwator piszę o tym od lat, również w trakcie całej niemal 16 letniej kadencji Chomy. A obecny mer, marny, powiela błędy i zaniechania poprzednika, zaś najlepiej podobnie jak Chomie wychodzi składanie wieńców i kwiatów z różnych okazji i bajer że kocha Przemyśl, wolne i królewskie miasto itp bajanie. Ile miało być galerii np Cegielnia, galeria na zdewastowanym skwerze czyli małpim gaju przy Jagiellońskiej, ile osiedli, inwestycji, miało być miasto a jest puste, brudne, zaniedbane zadupie choć w tym roku pierwszy raz od lat coś tam czyszczą, wykaszają, zbierają, sądzą bratki ale to wszystko w centrum, reszta brud, smród, dziadostwo. Panie Merze Bakun, nic pan nie wysiedzi, trzeba ruszyć za kasą podobnie jak Ferenc w Rzeszowie w pierwszych trzech kadencjach bo inaczej upadek mieściny jedynie się pogłębi, nikt nie odnawia kamienic i domów totalnie obdartych z tynku, nic się nie robi by mieścina żyła pewnym tentnem, nie ma niemal nic, ani przemysłu, ani dobrego handlu, brak nauki na poziomie wyższym, dawny sport obecnie sportowa pustynia czego symbolem są zawody mamusiek i liga salezjańska. No cóż wymagać więcej kiedy nie potrafi utrzymać rzecznika prasowego, zaś kolorowe rybki w gnojowisku w parku na wzgórzu zamkowym od lat duszą się z braku tlenu i pożywienia. Ale jacy wyborcy, taka "wadza" jaki pan, taki kram.