W numerze 29 ŻP ukazał się artykuł dotyczący ostatniej drogi bohatera, ostatniego z żyjących na Podkarpaciu Kawalera Krzyża Virtuti Militari, śp. por. w st. spocz. Tadeusza Łaby. W artykule tym pominięto następujące, istotne fakty przy tej rangi uroczystości:
1. Na osobistą prośbę córki naszego bohatera – Zuzanny Darasz oraz Stowarzyszenia Klubu Kawalerów Orderu Virtuti Militarii Wojskowy Komendant Uzupełnień w Jarosławiu został upoważniony do zorganizowania pogrzebu zgodnie z ceremoniałem wojskowym;
2. Wojskową asystę honorową z pełną oprawą wystawił pododdział podległy dowódcy 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich, a Sztandar Związku Inwalidów Wojennych wystawił 34 Batalion Lekkiej Piechoty z Jarosławia.
3. Pochówek kawalera Orderu Virtuti Militari podlega szczególnej oprawie, trumnę przystraja flaga państwowa dostarczona z 34. WOG oraz przepasa szarfa Krzyża Virtuti Militari pozyskana z WSZW Rzeszów, realizacją dostarczenia tych symboli zajął się podoficer WKU z Jarosławia;
4. Wojskowy komendant uzupełnień w Jarosławiu przedstawił szlak bojowy bohatera od bitwy o Warszawę, przez Wał Pomorski, Kołobrzeg, forsowanie Odry aż do Berlina oraz pożegnał zmarłego w imieniu szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Rzeszowie oraz Stowarzyszenia Klubu Kawalerów Orderu Virtuti Militarii;
6. Zgodnie z ceremoniałem jako najwyższy rangą oficer uroczystości przekazał p. Zuzannie Darasz flagę po zakończeniu tej podniosłej, acz smutnej ceremonii.
rzecznik prasowy WKU w Jarosławiu
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Mnie to tam lata, ale nie do końca rozumiem słowa, że coś pominięto. Chyba każdy pisze co i ile chce, byle nie przeinaczać faktów. Tak sobie sprawdziłem, bo bywam upierdliwy i dociekliwy i jak WKU było mało, to na własnej stronie też mogli więcej napisać, bo skoro ranga uroczystości obliguje do szerszego opisu...https://wkujaroslaw.wp.mil.pl/pl/articles6-aktualnosci/pozegnanie-bohatera/A no właśnie. ;)
Mnie to tam lata, ale nie do końca rozumiem słowa, że coś pominięto. Chyba każdy pisze co i ile chce, byle nie przeinaczać faktów. Tak sobie sprawdziłem, bo bywam upierdliwy i dociekliwy i jak WKU było mało, to na własnej stronie też mogli więcej napisać, bo skoro ranga uroczystości obliguje do szerszego opisu...https://wkujaroslaw.wp.mil.pl/pl/articles6-aktualnosci/pozegnanie-bohatera/A no właśnie. ;)